společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Taneční přípravka pro Gábinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

individuální taneční přípravku

Obrázek daru
Ing. Michaela Gatěková
Patron příběhu

Ing. Michaela Gatěková

trenérka tance

Komentář patrona

Jsem profesionální tanečnice a lektorka tanců. Společně se svým tanečním partnerem Jakubem Mazůchem vedeme Taneční klub MG Dance, který Gábinka již druhým rokem navštěvuje. Pravidelně se účastní společných tréninků karibských a latinskoamerických tanců a velmi ji baví také street dance. Na trénincích je velmi pracovitá, trénuje s velikým nadšením a nasazením a jsem přesvědčená o tom, že i přes svůj hendikep (oční vada) toho má v tanci hodně před sebou! Gabča se už účastnila tanečních soutěží ve formacích i sólech a společně se svými kamarádkami v tanečním klubu si vytancovaly cenné medaile. Ze zkušeností vím, že tanec Gabču činí opravdu šťastnou, velmi ji baví a celkově přispívá ke zlepšení její psychické i fyzické stránky. Aby se ale mohla účastnit tanečních soutěží a byla vybrána do formace na příští Mistrovství ČR, potřebuje se s trenéry v klubu připravovat individuálně a pravidelně absolvovat víkendové tréninky s externími lektory (např. kubánský tanečník Rafael Del Busto). A protože si další tréninky nemůže tatínek dovolit financovat, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, která je i přes svůj hendikep šikovnou tanečnicí

Desetiletá Gábinka je moje malá tanečnice. Už druhým rokem navštěvuje kroužek latinskoamerických a streetových tanců a je z toho nadšená. V květnu tohoto roku dokonce s kamarádkami získaly bronzové medaile na Mistrovství České republiky. Několikrát se objevila i na televizních obrazovkách. A to přitom podle prognóz lékařů neměla být takových výkonů schopná.

Gábinka má totiž oční vadu, která u ní způsobuje problémy se soustředěním a rovnováhou (vše vidí dvakrát). Díky tanci se to ale neskutečně zlepšilo. Gábinku trápí také astma a ADHD, pravidelně však spolu chodíme na kontroly a všechno poctivě hlídáme. A lékaři nad její šikovností nepřestávají žasnout.

Tanec jí ale pomáhá i se šrámy na duši. Už tři roky žijeme jen spolu, Gábinčina maminka a bráška od nás totiž odešli. Gábince samozřejmě chybí, moc často se bohužel nevídají, a právě tanec jí pomáhá stesk lépe zvládat.

Trenéři se nedávno rozhodli přesunout Gábinku do skupiny juniorů, aby měla více možností pro rozvoj. V příštím roce ji čeká spousta dalších vystoupení a soutěží, a aby je vzhledem ke svému očnímu hendikepu zvládla, musí trénovat více než ostatní. K tomu potřebuje individuální lekce, které si však nemohu dovolit hradit. A proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě