Taneční přípravka pro Gábinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

individuální taneční přípravku

Obrázek daru
Ing. Michaela Gatěková
Patron příběhu

Ing. Michaela Gatěková

trenérka tance

Komentář patrona

Jsem profesionální tanečnice a lektorka tanců. Společně se svým tanečním partnerem Jakubem Mazůchem vedeme Taneční klub MG Dance, který Gábinka již druhým rokem navštěvuje. Pravidelně se účastní společných tréninků karibských a latinskoamerických tanců a velmi ji baví také street dance. Na trénincích je velmi pracovitá, trénuje s velikým nadšením a nasazením a jsem přesvědčená o tom, že i přes svůj hendikep (oční vada) toho má v tanci hodně před sebou! Gabča se už účastnila tanečních soutěží ve formacích i sólech a společně se svými kamarádkami v tanečním klubu si vytancovaly cenné medaile. Ze zkušeností vím, že tanec Gabču činí opravdu šťastnou, velmi ji baví a celkově přispívá ke zlepšení její psychické i fyzické stránky. Aby se ale mohla účastnit tanečních soutěží a byla vybrána do formace na příští Mistrovství ČR, potřebuje se s trenéry v klubu připravovat individuálně a pravidelně absolvovat víkendové tréninky s externími lektory (např. kubánský tanečník Rafael Del Busto). A protože si další tréninky nemůže tatínek dovolit financovat, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, která je i přes svůj hendikep šikovnou tanečnicí

Desetiletá Gábinka je moje malá tanečnice. Už druhým rokem navštěvuje kroužek latinskoamerických a streetových tanců a je z toho nadšená. V květnu tohoto roku dokonce s kamarádkami získaly bronzové medaile na Mistrovství České republiky. Několikrát se objevila i na televizních obrazovkách. A to přitom podle prognóz lékařů neměla být takových výkonů schopná.

Gábinka má totiž oční vadu, která u ní způsobuje problémy se soustředěním a rovnováhou (vše vidí dvakrát). Díky tanci se to ale neskutečně zlepšilo. Gábinku trápí také astma a ADHD, pravidelně však spolu chodíme na kontroly a všechno poctivě hlídáme. A lékaři nad její šikovností nepřestávají žasnout.

Tanec jí ale pomáhá i se šrámy na duši. Už tři roky žijeme jen spolu, Gábinčina maminka a bráška od nás totiž odešli. Gábince samozřejmě chybí, moc často se bohužel nevídají, a právě tanec jí pomáhá stesk lépe zvládat.

Trenéři se nedávno rozhodli přesunout Gábinku do skupiny juniorů, aby měla více možností pro rozvoj. V příštím roce ji čeká spousta dalších vystoupení a soutěží, a aby je vzhledem ke svému očnímu hendikepu zvládla, musí trénovat více než ostatní. K tomu potřebuje individuální lekce, které si však nemohu dovolit hradit. A proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě