Terapeutická pomůcka pro Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

trampolínu

Obrázek daru
Bc. Daniela  Sršňová
Patron příběhu

Bc. Daniela Sršňová

sociální pracovnice

Komentář patrona

V rodině Štěpánka působím jako poradkyně rané péče. Letos na podzim naše spolupráce končí. Maminka se vedle Štěpánka stará ještě o dva a půl roku mladšího bratra Vašíka. Sladit péči o batole s péčí o šestileté autistické dítě je pro velmi náročné. Štěpánek běžně nekomunikuje. Nemůže být ani na chvíli bez dohledu a je velmi citlivý na stres a jakýkoliv náznak napětí ve své blízkosti. Pohyb je pro něj zcela zásadní. Podporuje jeho celkový vývoj, velmi jej zklidňuje a dělá šťastným.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Štěpánka

Když se Štěpánek před šesti lety narodil, byli jsme s manželem nesmírně šťastní. S velkou radostí jsme oslavili jeho první narozeniny a pak se začal měnit. Najednou jako by zapomněl svá první slůvka, která už uměl. Ztrácel orientaci. Někdy byl nezvladatelný a propadal panice. V jeho dvou letech nám po sérii vyšetření odborníci sdělili, že je autista. Nefunguje mu správně komunikace mezi mozkovými hemisférami. Celá rodina včetně jeho mladšího bratra ho milujeme a podporujeme, jak to jen jde. Štěpán je velmi chytrý chlapeček. Už druhým rokem navštěvuje speciální školu v Poděbradech a po prázdninách jej čeká „třetí první třída“. Miluje abecedu, čísla, barvy, které umí i anglicky pojmenovat. Pamatuje si i veršovánky z anglických školek, které viděl na internetu. Velmi mu pomáhá pohyb. Miluje skákání na trampolíně, točení na centrifuze nebo kolotoči a běhání sem tam nebo v kruhu. Občas je dezorientovaný, ničí věci, mívá záchvaty vzteku nebo paniky. A právě pohyb mu přináší uvolnění radost a uklidňuje jej. Měli jsme vypůjčenou centrifugu z Rané péče – dokázal se dlouhé chvíle točit velikou rychlostí. Tyto pomůcky jej posilují a také mu poskytují vybití a radost z pohybu.

Rádi bychom mu pořídili trampolínu, avšak na její koupi nemáme dostatek financí. Proto se obracíme na vás. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě