Terapeutický obleček pro Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapeutický obleček

Obrázek daru
Jitka  Ňorková
Patron příběhu

Jitka Ňorková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ráda bych touto cestou požádala o pomoc a podporu pro malou Terezku, jejíž rodina se nachází v obtížném životním období. Terezka se po špatně provedeném porodu poprvé nadechla až po patnáctiminutové resuscitaci. Následkem je poškození mozku, zraku, sluchu a diagnóza dětské mozkové obrny. Není jisté, jestli někdy uvidí, uslyší nebo se postaví na nohy, proto je důležité s ní pravidelně cvičit. Terezka nyní potřebuje speciální terapeutický obleček, jehož pořízení si ale rodina nemůže dovolit. Věřím však, že společně jim na něj potřebnou částku vybereme. Předem vám děkuji za pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Terezky, která se pere s řadou zdravotních problémů

Terezka je naše malá pozorovatelka. Moc ráda sleduje, co se kolem ní děje, a je legrace pozorovat, jaké grimasy u toho dělá. Baví ji také cvičení, kterému se spolu věnujeme každý den. Směje se u toho a je vyloženě v dobrém rozmaru.

Když jsme s manželem zjistili, že čekáme třetí dítě, byli jsme dost překvapení. V té době jsme vychovávali dnes desetiletého Samíka a šestiletého Radečka a další přírůstek do rodiny jsme neplánovali. Časem se nám ale představa mrňouska zalíbila a začali jsme se na Terezku moc těšit. Osud si s námi ale nepěkně pohrál.

Po svém příchodu na svět byla moje holčička dlouhých 15 minut resuscitována. Následky si ponese celý život. Má poškozený mozek, zrak i sluch, pere se s dětskou mozkovou obrnou. Nevíme, jestli někdy bude vůbec chodit, čtyřikrát až pětkrát denně s ní však cvičíme. Navštěvujeme také hyperbarickou komoru (inhalace 100% kyslíku při zvýšeném tlaku) a mnoho rozličných terapií. Aktuálně pro ni vyřizujeme naslouchadla a brejličky.

Finančně to pro nás není snadné. Všechny úspory putují na péči o Terezku a její speciální zdravotní potřeby. Nyní bychom pro ni potřebovali terapeutický obleček, který by zefektivnil naše domácí cvičení. Takový obleček se vyrábí každému dítěti na míru a jeho cena přesahuje 20 000 korun. V tuto chvíli bohužel tolik peněz nemáme, proto moc prosíme o pomoc vás. Cvičení v terapeutickém oblečku nám totiž dává naději, že se Terezka jednou postaví na vlastní nohy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě