Terapeutický pobyt může Stelle s PAS velmi pomoci

Obrázek příběhu
Přispět můžete na

letní pobyt

Obrázek daru
Markéta Chromková
Patron příběhu

Markéta Chromková

Pracovnice neziskové organizace

Zobrazit komentář Patrona

Obracím se na Vás s žádostí o podporu pro Stellu na úhradu nákladů spojených se sociálně terapeutickým pobytem u moře pro rodiny s dětmi se speciálními potřebami. Stella je dospívající slečna, která k nám dříve docházela do sociální služby společně se svým bratrem Nicolasem. V současné době spolupracuji především s jejich maminkou.

U Stelly se již v první třídě začalo projevovat, že vnímá svět jinak než její vrstevníci. Měla obtíže vyjadřovat své potřeby, navazovat vztahy s ostatními dětmi a orientovat se v sociálních situacích. Později jí byl diagnostikován Aspergerův syndrom a ADHD. Kvůli psychickým obtížím byla určitou dobu vzdělávána v domácím režimu.

Stella ráda čte, poslouchá hudbu, věnuje se tvořivým činnostem a miluje zvířata. I letos by se s námi moc ráda vydala k moři, protože loňský pobyt jí velmi pomohl. Posílila si imunitu, našla novou kamarádku a s podporou asistentů si vyzkoušela nové aktivity, které jí pomohly získat větší jistotu a sebevědomí.

Vzhledem k tomu, že maminka má sama zdravotní omezení, pobírá invalidní důchod a má jen velmi omezené možnosti pracovního uplatnění, byla by úhrada pobytu pro rodinu finančně velmi náročná.

Chybí 15,500 Kč
Zbývá měsíc
Cílová částka 16,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.


Přeji si podporovat rozvoj a vzdělání pravidelně

Chci podporovat rozvoj a vzdělání
Sdílet příběh:

Kvůli špatným zkušenostem mezi vrstevníky Stella ztratila jistotu sama v sebe. Pobyt s terapeuty a asistenty by jí pomohl zlepšit komunikaci, navázat nová přátelství a znovu získat pocit přijetí.

Jsem maminka dvou dětí se zdravotními problémy – syna Nikolase a dcery Stelly. Nikolas má poruchu autistického spektra, těžkou epilepsii, mentální postižení, ADHD, dětskou mozkovou obrnu a astma. Také Stella se potýká se zdravotními obtížemi – má autismus (PAS), ADHD, astma a navíc trpí úzkostmi a depresemi. Před měsícem mi navíc byla diagnostikována leukémie a nyní podstupuji náročnou biologickou léčbu, která mě velmi oslabuje a výrazně omezuje v běžném fungování. Péče o obě děti je psychicky, fyzicky i finančně velmi náročná. Děti pravidelně užívají léky a docházejí na různé terapie, zároveň jsou nákladné i výdaje spojené s mou léčbou.

O pomoc bych chtěla požádat především pro svou dceru Stellu. Stella je citlivá mladá dívka, která si ve škole prošla špatnými vztahy se spolužáky, což výrazně ovlivnilo její sebevědomí. Kvůli svým obtížím pravidelně navštěvuje sociální rehabilitace, terapeutické pobyty se zvířaty a lázně kvůli astmatu.

V loňském roce se Stella zúčastnila terapeutického pobytu u moře, který jí velmi pomohl po psychické i zdravotní stránce. Ráda bych jí umožnila odjet i letos, protože právě takové prostředí jí pomáhá zvládat úzkosti, posilovat sebevědomí a lépe komunikovat mezi vrstevníky. Pobyt by jí mohl pomoci také se zlepšením astmatu, častých nemocí dýchacích cest a alergií.

Kvůli náročné péči o Nikolase a mé biologické léčbě však nejsem schopná na pobyt našetřit. Přítomnost asistentů by navíc na chvíli umožnila odlehčení i mně, abych mohla alespoň částečně regenerovat oslabené tělo a načerpat síly potřebné pro další péči o děti.

Stella ráda kreslí, tvoří z papíru a je velmi šikovná a tvořivá. Moc bych si přála, aby mohla znovu zažít bezpečné prostředí, kde se bude cítit přijatá, spokojená a mezi lidmi, kteří jí rozumí.

Za jakoukoli podporu a pomoc ze srdce děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě