Terapie KombiKosmík pro Tomáška s mikrocefalií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii KombiKosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S Tomáškem a jeho maminkou se známe z poradenského Centra pro rodinu a klinické adiktologie. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 5 dětí, se nyní rozhodla požádat o pomoc s financováním rehabilitací pro jedno z dětí. Její Tomášek je opožděn ve vývoji, neslyší a dříve se pohyboval jen málo. To se ale změnilo na Neurorehabilitační klinice AXON, kde se díky rehabilitacím jeho pohybové schopnosti výrazně zlepšily. Maminka si ale nemůže dovolit rehabilitace dále financovat, proto prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého nemocného synka

Malý Tomášek (5 let) trpí mikrocefalií. Jedná se o vývojovou poruchu, která se projevuje zakrněním nebo předčasným ukončením růstu mozku. Tomášek také neslyší, má diagnostikovanou oboustrannou poruchu sluchu, nejvíce ho však trápí problémy s pohybem. Od malička spolu proto cvičíme podle Vojtovy metody a Bobath konceptu.

Dřina při cvičení a rehabilitování se poprvé zúročila v jeho třech letech, kdy se dokázal sám posadit a postavit. Když jsme šli na procházku, držel se hezky kočárku a ze svých krůčků měl obrovskou radost. O rok později ale chodit zase přestal a pohyboval se jen po kolenou. Nevěděla jsem, proč se to stalo, bylo ale jisté, že s tím musím něco dělat.

Při svém pátrání po vhodných rehabilitačních centrech jsem objevila Neurorehabilitační kliniku AXON a Tomáška hned objednala. Od té doby jsme tam byli denně a díky intenzivnímu rehabilitování se zase rozchodil. Pokud však šlápne na kamínek nebo jakoukoli jinou nerovnost, ztrácí rovnováhu a padá. Kromě rehabilitování se Tomášek na klinice věnuje i rozvoji komunikačních dovedností a učí se větší samostatnosti, a to vše díky ergoterapii, jež je součástí programu KombiKosmík.

Rehabilitace mému synkovi nesmírně pomáhají, bohužel jsou dost drahé. A protože se sama starám o 5 dětí, nemohu mu je už nadále financovat. Bohužel nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, a tak musím všechno zvládat sama. Pobírám sice příspěvek na péči, ten ale ani zdaleka nestačí. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek na rehabilitace, které mého chlapečka posouvají vpřed. Budu vám vděčná za jakoukoli pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě