

Ivánek má komplexní jazykovou poruchu spojenou s obtížemi v hrubé a jemné motorice, navíc komplikovanou závažnější zrakovou vadou a poruchou pozornosti, to vše při velmi dobrém kognitivním potenciálu. Pro efektivní výuku se Ivánek potřebuje naučit co nejvíce kompenzovat své aktuální potíže a zároveň výrazně posílit koncentraci pozornosti. Ivánkova pozornost je krátkodobá, výběrová a fluktuující. Rodiče se všemi Ivánkovými poruchami a nedostatky cíleně pracují již několik let, prakticky všechny terapie hradí z vlastních zdrojů. Před nástupem do 1. třídy se jeví jako vhodné zařazení EEG Biofeedbacku, jenž dětem s podobnými příznaky výrazně pomáhá k udržení a posílení pozornosti. Tato terapie není hrazená ze zdravotního pojištění, proto rodina žádá o poskytnutí finančního příspěvku.
Společně jsme vybrali
celou částku
16,850
Kč
Děkujeme všem!
Ivánek se potýká s vývojovou dysfázií a ADHD, speciální terapie mu pomůže s koncentrací, emoční stabilitou a celkovým zlepšením schopností
Jsme 3členná rodina s 1 dítětem. Bydlíme v bytě. Se synem Ivánkem od jeho 2 let navštěvujeme specialisty a terapeuty. Oba s manželem pracujeme, abychom mohli Ivánkovi zaplatit všechny potřebné terapie. Já jsem do konce ledna ve výpovědní lhůtě (organizační důvody) a hledám si novou práci. Je ale obtížné skloubit práci a péči o syna. Často jsme u doktorů a na terapiích, v družině zatím nezvládá být déle než do 14 hodin.
Ivánek je veselý, citlivý, společenský a empatický kluk. Fascinují ho záchranné složky, nejvíc ze všeho hasiči. Kromě toho má rád dopravní prostředky. Rád jezdí vlakem a metrem. Syn měl od narození potíže různého druhu, byl velmi neklidné a plačtivé miminko. Kolem 2. roku života lékaři vyjádřili podezření na vývojovou dysfázii, která se později potvrdila (konkrétně smíšená vývojová dysfázie). Nejedná se jen o poruchu řeči, ale i o různé přidružené potíže (např. porucha smyslového vnímání). Momentálně mají lékaři podezření na ADHD. Kromě toho je Ivánek alergik a ekzematik, a má zrakovou vadu, kvůli které nosí brýle s vysokými dioptriemi.
Ivánek momentálně v rámci odkladového roku navštěvuje přípravnou třídu speciální základní školy. Odborníci nám doporučili absolvovat terapii EEG Biofeedback, která mu může pomoci s koncentrací, emoční stabilitou a celkovým zlepšením jeho schopností. Po domluvě s terapeutkou jsme zvolili možnost zapůjčení přístroje domů a zaučení mě, abych věděla, jak přístroj obsluhovat. Je to efektivnější a ekonomičtější varianta. Ivánek bude moct místo standardní 1 terapie týdně absolvovat 1 terapii denně. Budeme velmi vděční, pokud nám na terapie pro Ivánka přispějete.