Terapie pro Kristýnku se vzácným onemocněním

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapie (fyzioterapie, logopedie, ergoterapie, arteterapie, muzikoterapie a canisterapie) v Centru Kaňka

Obrázek daru
Ing. Ludmila  Budilová
Patron příběhu

Ing. Ludmila Budilová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Kristýnka se narodila se Sturge-Weberovým syndromem, způsobujícím tělesné i mentální opoždění. Je to ale velká bojovnice, která své okolí nabíjí optimismem, a je hrdá na každý svůj pokrok. Maminka se jí ze všech sil snaží poskytnout všechny dostupné rehabilitace, které by její postižení kompenzovaly, protože je však na péči o dcerku sama, není to pro ni snadné. Kristýnka navštěvuje speciální školu v Centru Kaňka, kde využívá také služeb osobní asistence, rehabilitace i volnočasové aktivity, v jejichž rámci jezdí na letní i zimní sportovně rehabilitační pobyty a tábory. To všechno ji totiž velice motivuje a pomáhá jí posouvat se dál. Rodina bohužel nedávno přišla o tatínka, maminka se tak snaží péči o Kristýnku a jejího mladšího brášku zvládnou sama, finančně to má ale hodně těžké. Nyní potřebuje pomoci s úhradou terapií, které Kristýnce pomáhají ve vývoji, proto se s mojí podporou obrací na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,935 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, která trpí vzácným onemocněním

Jedenáctiletá Kristýnka je dívka s nevyčerpatelnou zásobou energie. Pořád se usmívá a každý den mi ukazuje, že se dá život i přes všechny jeho těžkosti prožít s radostí z maličkostí – někdy to ale stojí hodně dřiny a úsilí.

Mé těhotenství s Kristýnkou probíhalo naprosto v pořádku. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mi mělo narodit dítě s postižením, přesto se tak bohužel stalo. Když měla Kristýnka 3 měsíce, začala zničehonic škubat pravou rukou a nohou, stáčela očička k jedné straně a na nic nereagovala. Následná vyšetření odhalila Sturge-Weber syndrom, což je velmi vzácné onemocnění, jehož příčinou je porucha během vývoje plodu. Při tomto onemocnění postupně dochází ke ztrátám nervových buněk v mozkové kůře, projevují se také záchvaty doprovázené svalovou slabostí a křečemi. Moje dcerka tak trpí mentálním i fyzickým opožděním, má diagnostikovanou pravostrannou hemiparézu (částečné ochrnutí) a epilepsii.

Po vyřčení diagnóz jsme se s manželem začali ptát sami sebe, proč se tohle děje zrovna nám. Od lékařů jsme se neustále snažili zjistit, jak to bude s naší dcerkou dál, jak se bude její stav vyvíjet. Jasnou odpověď nám nikdo nedal, my jsme ale věděli, že musíme začít jednat.

Od pěti měsíců s Kristýnkou intenzivně rehabilituji. Společně také navštěvujeme středisko rané péče a Kristýnka dochází do speciální školy s osobní asistencí v Centru Kaňka. Kaňka jí poskytuje také potřebnou fyzioterapii, ergoterapii, arteterapii, logopedii, muzikoterapii i canisterapii, což mojí holčičce hodně pomáhá. Před 3 lety absolvovala operaci obou nožek, měla 2 měsíce sádru a 4 měsíce jen ležela v posteli. Díky kombinaci všech zmíněných terapií se ale její stav výrazně zlepšil.

Aby se mohla Kristýnka všem těmto terapiím věnovat i v tomto školním roce, musím uhradit 6 935 korun, které ale bohužel nemám. O Kristýnku a jejího malého brášku Patrika se totiž starám sama. O našeho tatínka jsme bohužel vlivem tragické události přišli, a tak teď musím všechno zvládnout sama. Hodně mi ale pomáhají právě v Centru Kaňka, kde je Kristýnka moc ráda, a velkou oporou je mi také moje maminka. Finančně mi ale nikdo z mého okolí pomoci nemůže. A tak prosím o pomoc vás. Kristýnka je velká bojovnice a z každého svého tvrdě vydřeného úspěchu má velkou radost. S vaší pomocí může být pokroků v jejím vývoji ještě víc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě