Terapie REHA KLIM pro Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

měsíční rehabilitační pobyt REHA KLIM v Sanatoriích KIimkovice

Obrázek daru
Bc. Jana Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

sociální pracovnice - poradce rané péče

Komentář patrona

Jako poradce rané péče docházím do rodiny malé Elišky již skoro 4 roky. Eliška má kombinované postižení, trpí vzácným genetickým onemocněním a pro její další rozvoj je nezbytná pravidelná fyzioterapeutická péče. Při intenzivní fyzioterapii jsou u Elišky patrné vývojové pokroky. V loňském roce absolvovala tři rehabilitační pobyty, díky kterým se naučila samostatně sedět. Další takový pobyt by jí mohl pomoci k dalším pokrokům.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,761 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Eliška (4 roky) se narodila jako zdravé miminko. Ve dvou měsících se u ní ale objevily těžké epileptické záchvaty. Rozběhl se tak kolotoč četných vyšetření, návštěv nemocnic a obměn léků, které jí vůbec nepomáhaly. Přesnou diagnózu jsme se dozvěděli až díky genetickému vyšetření. V té době měla Eliška 2 a půl roku. Naše holčička trpí atypickou formou Rettova syndromu. V České republice mají stejné onemocnění pouze 4 další děti. Je těžce mentálně postižená.

I když všichni předpokládali, že Eliška bude „ležák“, díky rehabilitacím a terapiím se naučila přetáčet. Dokonce se sama zkouší posadit. Vlivem pravidelného rehabilitování také dělá pokroky i v jiných oblastech – naučila se polykat, lépe kousat, umí pít z brčka. Udrží i oční kontakt, o kterém se nám ještě nedávno mohlo jenom zdát. Bohužel se sama nenají, nemluví, nechodí a nosí plenky. Každý den rovněž bojuje s epileptickými záchvaty.

Eliška je tak závislá na naší 24 hodinové péči. Proto může pracovat jen jeden z nás. Manžel tedy chodí do práce a já se starám o Elišku. Vyjít pouze s jedním příjmem je však dost těžké. Doma mi hodně pomáhají naši dva synové (14 a 17 let). Společně bydlíme v domku, na který splácíme hypotéku, a žije s námi ještě babička. Náš domek máme rádi, ale bohužel není bezbariérový. To je věc, kterou budeme muset kvůli Elišce do budoucna nějak vyřešit.

Jsme ale rádi, že naši holčičku máme. Snažíme se s ní co nejvíce pracovat, aby dělala pokroky a měla veselejší a snadnější život. Veškeré rehabilitační pobyty Elišce hodně pomáhají, a to hlavně v rozvoji hrubé i jemné motoriky, ale i po jiných stránkách. V lázních je pro ni vždy připraven program na míru. Kromě cvičení, které je nejdůležitější, absolvuje Eliška i senzorické terapie jako snoezelen (speciální místnost určená k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které může mít funkci relaxační a poznávací), ergoterapie, logopedie, masáže, vířivka, bazén, cvičení na motomedu a vertikalizačním stojanu apod. Je toho opravdu hodně a jsme moc rádi, že to všechno můžeme s Eliškou absolvovat. Tyto terapie jsou však v tuto chvíli příliš finančně náročné a naše rodina si je nemůže dovolit. Proto jsme se obrátili s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě