Terezce a její rodině na lepší místo pro život

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci a první nájem na byt

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Ungerová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Ungerová

terénní soc. pracovnice - Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s.

Komentář patrona

S rodinou Terezky spolupracuji v rámci terénní asistenční služby od prosince 2014. Mamince se podařilo během naší spolupráce najít práci a ukončit manželství s agresorem a alkoholikem. Byt, ve kterém rodina nyní žije, má nízký hygienický standard. Na nové bydlení, kterým by mohla rodina udělat tlustou čáru za neveselým obdobím, nemají finanční prostředky. S novým bydlením by Terezky rodina získala nejen nové místo k žití, ale především naději na lepší a šťastnější budoucnost.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Terezka (11 let) je má nejmladší dcera, která žije se mnou a dvěma staršími sestřičkami v pronajaté bytě. Terezka moc ráda kreslí a tvoří. Je pravidelnou návštěvnicí Střediska volného času a aktivní členkou hasičské oddílu, se kterým se zúčastňuje soutěží. Je to prostě moje šikovné a aktivní děvčátko.

V říjnu 2015 jsme se rozvedla se svým mužem kvůli jeho závislosti na alkoholu a agresivním sklonům, které se stále stupňovaly. A to vůči mně i dětem. Dcery celou situaci nesou velmi těžce, zejména pak Terezka, která dochází pravidelně na psychoterapii k dětskému psychologovi.

Společně žijeme v bytě, který máme všechny spojeny s ošklivou dobou, kdy na nás bývalý manžel útočil. Navíc se v něm dlouhodobě objevuje plíseň, které se nemůžeme zbavit. Proto bych pro svoji rodinu ráda našla nové bydlení.

Pracuji jako asistentka prodeje v prodejně potravinového řetězce. Bývalý manžel dlouhodobě nemá stálé zaměstnání, a proto nehradí žádné výživné. Náš rodinný finanční rozpočet je tak velmi napjatý. Z jednoho platu, který mi pokrývá jen základní potřeby pro rodinu, nemám moc možností ušetřit na náklady spojené s novým bydlením. Při sepsání nové smlouvy majitelé totiž vyžadují kauci ve výši dvou nájmů, což je v našem městě okolo 25 000-30 000 Kč. V mých možnostech je část této částky ušetřit, ne však celou.

Ráda bych Terezce i jejím sestrám umožnila vyšší kvalitu bydlení, veselejší dětství a dospívání v prostředí, kde je už nebudou děsit noční můry spojené s prožitými okamžiky ve stávajícím bytě. Jsem rozhodnutá, že pokud se nám podaří přestěhovat, bývalému manželovi novou adresu nesdělím. Celá naše rodina Vám bude vděčná za sebemenší podporu v našem novém začátku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě