Terezce na hipoterapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie; dar zajišťuje Hiporehabilitace Brno z. s.

Obrázek daru
Bc. Veronika  Málková
Patron příběhu

Bc. Veronika Málková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Terezkou a její maminkou jsem se poprvé setkala na cvičení Vojtovy metody, kam jsem docházela s dcerou. Když se mi Terezčina maminka zmínila, že bydlí ve vedlejší vesnici a nemá řidičský průkaz, navrhla jsem, že bychom mohly na cvičení jezdit společně. A od té doby se přátelíme. Terezka se narodila předčasně a bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Její maminka i tatínek ale dělají vše proto, aby na tom byla co nejlépe. Maminka například nedávno objevila hipoterapii, která Terezce velmi vyhovuje. Působí na ni jako žádné jiné cvičení. Po hodině této terapie je Terezčino tělíčko velmi uvolněné a není v křeči. Pojďme jim proto pomoci tuto terapii financovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která se pere s dětskou mozkovou obrnou

Terezka se narodila v létě roku 2013. Na svět přišla už ve 27. týdnu společně se svojí sestřičkou Karolínkou, ta však půl hodiny po porodu zemřela. Terezka pak strávila měsíc v inkubátoru na JIP a další 2 měsíce na intermediální péči. Všechno to ale hezky zvládla, je to statečné děvčátko.

Rodičům bylo doporučeno, aby s Terezkou začali do nejdříve rehabilitovat. Jakmile tedy zesílila, pustila se s maminkou do cvičení Vojtovy metody. I přes veškerou snahu se však u Terezky rozvinula dětská mozková obrna následovaná atrofií zrakového nervu.

Rodiče věděli, že je čeká dlouhá cesta plná rehabilitací a cvičení, ale byli a jsou odhodlaní udělat všechno pro to, aby se Terezky stav zlepšoval. Jejich velkým snem je dosáhnout toho, aby jednou jejich dcerka rozpohybovala své nohy i ruce a dokázala se sama najíst a napít. A třeba i chodit. K tomu by jí mohly dopomoci hipoterapie, které si už vyzkoušela a do kterých se zamilovala. Rodiče si však jejich dlouhodobé financování nemohou dovolit. Obrátili se proto na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě