Terezce na jezdecký kroužek s hipoterapií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie v rámci jezdeckého kroužku po celý školní rok

Obrázek daru
PhDr. Jitka  Nováková
Patron příběhu

PhDr. Jitka Nováková

psycholog, terapeut dítěte

Komentář patrona

S Terezkou se setkávám v rámci své psychoterapeutické praxe. Terezka žije ve výhradní péči maminky, biologický otec o ni nemá zájem. Terezka miluje koně a péči o ně, proto by si maminka přála, aby mohla její dcerka docházet do jezdeckého kroužku s prvky hipoterapie. Z vlastní zkušenosti práce dětského psychologa vím, že hipoterapie je velmi účinná právě u dětí s ADHD – pomáhá jim se zklidňováním, posilováním sebedůvěry atd.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Terezky

S Terezkou žijeme už od jejího narození samy. Chvilku se sice zdálo, že její otec bude mít snahu občas se s Terezkou vidět, dlouho mu to ale nevydrželo. Teď už se nezajímá vůbec.

Terezka je velkou milovnici koní, kterým úplně propadla v momentě, kdy jsem ji na jednoho posadila. Potom dostala pár lekcí jízdy jako dárek a natolik se jí to zalíbilo, že by teď jezdila nejraději pořád. Pobyt u koní jí navíc pomáhá zvládat její hyperaktivitu. Terezka je občas velmi neklidná a mívá sklony k hysterii. Dříve si v takových stavech dokonce ubližovala. Teď už vím, že když se cítí nešťastná, koně jí uklidní. Když o nich mluví, úplně září.

Přála bych si, aby mohla Terezka u koní trávit co nejvíce času, a to jak péčí o ně, tak také hipoterapií. Terezce by se ulevilo nejen psychicky, ale i fyzicky. Moje holčička trpí hypermobilitou a vadným držením těla a jízda na koňském hřbetu jí pomáhá rehabilitovat. Protože jsem teď ale v dlouhodobé pracovní neschopnosti, nemám dostatek peněz na to, abych jí jezdecký kroužek zaplatila. A proto prosím o pomoc Vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě