Terezce na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní koňský tábor OKO

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová, DiS.

sociální pracovnice - Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji již druhým rokem jako sociální pracovnice v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Rodině se snažím pomoci v těžké životní situaci a snažím se ji podpořit v jednotlivých krocích směřujících k její celkové spokojenosti. Terezka žije se svou matkou a sestrami v podnájemním bytě, kde platí velmi vysoký nájem. Matka je samoživitelka, otcové dětí jí neplatí alimenty. Snaží se přivydělávat si brigádami, aby holčičky alespoň trochu držely krok s vrstevníky. Nemůže si ale dovolit proplatit dceři letní koňský tábor, proto se obrátila na Patrona dětí. Takový tábor by byl pro Terezku splněným snem.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,280 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Terezka je moje devítiletá holčička, která se už od mala potýká se skoliózou páteře. Původně měla nosit i korzet, ale protože pravidelně rehabilituje, zatím se bez něj obejde. Její velkou vášní jsou koně. Mezi její největší přání patří možnost být mezi nimi, starat se o ně a umět na nich jezdit. Jízda na koni je jednou z mála sportovních aktivit, kterým se i přes svůj zdravotní stav může věnovat. Terezka by byla moc šťastná, kdyby se mohla zúčastnit letního koňského tábora, kde by se jí její velký sen mohl splnit. Pro mě je to ale příliš velký výdaj, který si nemohu dovolit.

S Terezkou a jejími sestřičkami žijeme v podnájemním bytě, kde platíme poměrně vysoký nájem. Holky vychovávám sama, ale občas mi vypomůže moje sestra. Za to jsem jí moc vděčná. S nikým dalším z rodiny se nestýkám. Nejmladší dcera je ještě maličká, ale snažím se si i při rodičovské dovolené přivydělávat na různých brigádách. Chtěla bych svým dětem dopřát jen to nejlepší. Bohužel občas na něco peníze nezbývají.

Terezka se často potýká s tím, že se s ní její vrstevníci příliš nebaví, protože je na nás vidět, že jsme chudí. Trápí ji, když jsou na ni spolužáci zlí a posmívají se jí. Kdyby dostala příležitost jet na letní tábor, setkala by se tam s dětmi se stejnými zájmy, změnila prostředí a začala na svět pohlížet veseleji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě