Terezce na masáže, které ji zbavují křečí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

masáže, které zbavují křečí a zlepšují pohyb a koordinaci

Obrázek daru
Štěpánka Menšíková
Patron příběhu

Štěpánka Menšíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezku a její maminku jsem poznala zhruba před dvěma roky. Terezka je usměvavé sluníčko a velká bojovnice. Maminka jí věnuje veškerý svůj čas a za všechno, co Terezka teď umí, vděčí právě jí. Několik hodin denně společně cvičí a rehabilitují. Rodiče by Terezce chtěli dopřát vše, co potřebuje, některé její potřeby jsou ale v tuto chvíli nad jejich finanční možnosti. Proto se rozhodli obrátit se na Patrona dětí s žádostí o příspěvek na masáže, po kterých je jejich holčička pohyblivější.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která bojuje s vrozenou vadou mozku

Čtyřletá Terezka je usměvavá holčička, která dokazuje, že když se hodně snažíme, tak jde i nemožné. Z malého uzlíčku, který jsme si odnesli z porodnice domů, roste i přes všechny špatné prognózy malá a šikovná holčička, kterou bychom chtěli do života vybavit samostatností.

Terezka se narodila s vrozenou vadou mozku, kdy jí chybí spojení mezi pravou a levou hemisférou. Tato vada se u ní projevuje zejména opožděným vývojem hrubé motoriky. Největší problémy nám v současné době dělá stabilita a chůze. Terezka se také snaží ovládnout tříkolky a dvoukolá odrážedla, zatím se jí to ale moc nedaří. Při jízdě má zatnuté nožky, do kterých ji občas chytají křeče.

S uvolněním nohou jí nejvíce pomáhají speciální masáže, na které nám pojišťovny bohužel nepřispívají. Jedná se však o poměrně velký výdaj. Masérka, ke které chodíme, kombinuje více technik jako například japonskou Shiatsu masáž, Meridiánovou masáž, Champi, Breussovu a Dornovu metodu. Terezka je po masážích uvolněná, méně se u ní objevují křeče v končetinách a daleko lépe se jí chodí. Protože je však péče o ni finančně dost náročná, chtěli bychom vás touto cestou poprosit o příspěvek právě na tyto masáže.

Naším snem je, abychom jednou jako rodina mohli společně vyrazit na procházku nebo na kolo. S vaší pomocí by se nám to mohlo splnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě