Terezce na rehabilitaci, která ji rozpohybuje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pohybovou terapii TheraSuit; dar zajišťuje CENTRUM HÁJEK

Obrázek daru
Peter Jandura
Patron příběhu

Peter Jandura

rodinný přítel

Komentář patrona

Jako první jsem poznal Terezky maminku – pracovali jsme spolu v jedné neziskovce při škole. Známe se už mnoho let. Později jsem se seznámil s jejím manželem, nakonec pak s Terezkou. Jsem velkým fandou celé rodiny. Terezka měla velmi těžký začátek života. Málem tu s námi nebyla, ale nakonec to zvládla. Je to velká bojovnice. Trpí však dětskou mozkovou obrnou a mikrocefalií. Na druhou stranu má ale obrovské štěstí, protože maminka s tatínkem bojují ze všech sil, aby jí pomohli. Občas na to však sami nestačí. Rozhodli jsme se proto zkusit požádat o pomoc Patrona dětí. Terezce byl totiž nabídnut speciální program pohybové terapie, který by měl pomocí rehabilitací a dalších aktivit rozvíjet její nervovou paměť. Jedná se však o velmi drahou záležitost a rodičům na to schází peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 55,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Terezka statečně bojuje s vrozenými vývojovými vadami

Terezka (2 roky) je naše láska, která tu s námi málem nebyla. Mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku a dlouhou dobu to vypadalo, že Terezka přijde na svět přirozenou cestou. Nakonec se narodila císařským řezem, byla celá bílá a nedýchala. V tu chvíli kolem nás začal zlověstný šrumec. Terezka byla téměř vykrvácená, orgány jí postupně kolabovaly a rozdýchala se až po pro nás nekonečně dlouhé době. Po 3 dnech, kdy byla podchlazená na 31 stupňů Celsia, aby mělo její tělíčko prostor se se vším vypořádat, nám bylo řečeno, že orgány fungují, ale s hlavou je to horší. Terezka má následkem nedokysličení poškozený mozek. Až postupně jsme se dozvídali, co to vlastně znamená.

Podle oficiální diagnózy má Terezka dětskou mozkovou obrnu a mikrocefalii (těžká vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku i celé hlavy). Má malou hlavu a s tím spojený opožděný psychomotorický vývoj. Pořádně jí nefungují ruce a nohy, v našem případě je pravá strana horší než levá. Největší úkol, na kterém nyní pracujeme, je samostatný pohyb. Jakýkoliv. Naštěstí má Terezka motivaci a chuť se hýbat, takže teď jen musíme neustálým opakováním a trénováním její hlavičce ukázat, jak na to.

Když měla Terezka 11 měsíců, absolvovali jsme s ní první lázeňský pobyt, díky kterému se poprvé otočila ze zad na bříško. Následovaly další terapie, cvičení, vyzkoušeli jsme a dál zkoušíme všechno možné. V roce a půl Terezka vydržela sedět, ve dvou letech v chodítku udělala první krůčky. Přesto si ještě sama nesedne ani se nepostaví.

Terezka by teď měla absolvovat speciální rehabilitaci TheraSuit (cvičení v kosmickém oblečku). V Centru Hájek, kde bychom terapii rádi podstoupili, pro nás mají vyhovující systém tohoto cvičení s doplňkovými programy. Už máme vyzkoušeno, že fyzioterapeuti na Terezce nenechají nit suchou, ale výsledky jsou skvělé. Doufáme, že toto cvičení bude další potřebný díl puzzle k tomu, aby si Terezka sama letos dolezla pod stromeček pro svoje dárky. Rehabilitace je však finančně hodně nákladná. Nějaké peníze máme, ale poměrně velká částka nám ještě chybí. Proto prosíme o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě