Terezce na rehabilitační pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pomůcky

Obrázek daru
Peter Jandura
Patron příběhu

Peter Jandura

rodinný přítel

Komentář patrona

Terezka je nádherné děvčátko, které mělo hodně těžký začátek života. Následkem obtížného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou a mikrocefalií. Terezka neleze, neplazí se, nedokáže sedět, má problémy s celkovou mobilitou. Je však veselá a má zájem o věci kolem sebe. Rodiče věří, že se jednou postaví na vlastní nohy. Neztrácejí naději a veškeré terapie a rehabilitace jí platí z úspor. Nyní by potřebovali pomoci s financováním několika rehabilitačních pomůcek.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,060 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Terezka cvičit i doma

Příběhy o tom, jak může špatný porod dítěti způsobit trvalé následky, jsem vždycky pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Vždyť denně se narodí tolik dětí a všechno je v pohodě, tak proč by se zrovna mě něco takového mělo týkat. Bohužel se však naše rodina zařadila do škatulky těch, „co mají postižené dítě následkem těžkého porodu“.

Mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Dlouhou dobu to vypadalo, že Terezka přijde na svět přirozenou cestou. Nakonec se narodila císařským řezem. Byla celá bílá a nedýchala. V tu chvíli kolem nás začal zlověstný šrumec. Terezka byla téměř vykrvácená, orgány jí postupně kolabovaly a rozdýchala se až po pro nás nekonečně dlouhé době. Po 3 dnech, kdy byla podchlazená na 31 stupňů Celsia, aby mělo její tělíčko prostor se se vším vypořádat, nám bylo řečeno, že orgány fungují, ale s hlavou je to horší. Terezka má následkem nedokysličení poškozený mozek. Až postupně jsme se dozvídali, co to vlastně znamená.

Dnes jsou Terezce 2 roky. Neleze, nechodí, nemluví. Chvilku vydrží sedět a chvilku stát. Pravou ručičku má pořád v pěsti a moc ji neposlouchá. Levá ruka funguje o něco lépe, dokáže věci uchopit a hrát si s nimi.

Když byl Terezce rok, byli jsme s ní poprvé v léčebně na Košumberku. Tam pro nás nastal zlom a odraz ode dna. Začali jsme tvrdě pracovat na tom, abychom Terezce zajistili všemožné cvičení a terapie. Pochopili jsme totiž, že to je jediná cesta ke zlepšení jejího zdravotního stavu. Rovněž jsme absolvovali rehabilitační pobyty ve Znojmě a v Arpidě v Českých Budějovicích. Chodíme na fyzioterapie, máme zkušenost s canisterapií, kraniosakrální osteopatií, ergoterapií a logopedií. K tomu pravidelně na 6 hodin týdně chodíme do Therapy Centre, kde s Terezkou cvičí neurokineziterapii. Věnujeme se také plavání.

Na terapiích trávíme sice hodně času, ale stejně důležitý je pro nás i čas trávený doma opakováním naučeného a dalším cvičením. Na to potřebujeme různé pomůcky, které samy o sobě nejsou až tak drahé, my jich ale potřebujeme více. Terezky zdravotní stav se mění a my na vývoj její nemoci musíme reagovat. Když se to všechno sečte, vyjde z toho částka, která je nad naše finanční možnosti. Budeme proto moc rádi za vaši podporu, aby Terezka mohla cvičit a jednou se třeba postavila na vlastní nohy. Moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě