Terezce na seznamovací pobyt s novými spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřdenní seznamovací pobyt s novými spolužáky

Obrázek daru
Kateřina  Svobodová
Patron příběhu

Kateřina Svobodová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Terezka je dvanáctiletá slečna, se kterou pracuji jako sociální pracovnice v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Vyrůstá sama s tatínkem, maminka jí před devíti lety zemřela. Tatínek pracuje jako zahradník, a protože je v insolvenci, nezbývá mu příliš finančních prostředků. Terezka v letošním školním roce nastoupila na 2. stupeň základní školy a čeká ji čtyřdenní výlet, kde by se děti měly v rámci třídy lépe poznat. Za tento pobyt se platí 2 300 korun, které ale tatínek Terezky ze svého rozpočtu nemůže vydat. Pro Terezku by byl pobyt se třídou velmi přínosný, protože potřebuje pomoci s navázáním vztahů ve třídě. Domnívám se, že pokud by se výletu nezúčastnila, mohlo by pro ni být později obtížné zapojit se do kolektivu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která vyrůstá bez maminky

Dvanáctiletá Terezka moc ráda kreslí. Když má volnou chvilku, postaví si i něco z lega nebo koukne na svůj oblíbený seriál. V září nastoupila na 2. stupeň základní školy, kde poznala spoustu nových spolužáků. Aby škola dětem vzájemné seznamování co nejvíce usnadnila, pořádá pro jednotlivé třídy seznamovací pobyt v přírodě. Terezka by samozřejmě moc ráda jela, zatím to ale vypadá tak, že bude doma.

Terezka totiž vyrůstá jen s tatínkem. Maminka jim zemřela, když byly Terezce 3 roky. Tatínek pracuje jako zahradník a někdy je pro něj těžké vyjít s penězi. Je totiž v insolvenci a peníze, které jdou na pravidelnou splátku, v rodinném rozpočtu chybí. Nejkritičtější je situace vždy na začátku školního roku, kdy spolu nakupují školní pomůcky, boty a oblečení do tělocviku a platí obědy.

Letos se vše výše zmíněné podařilo uhradit, už ale nezbyly peníze na seznamovací pobyt. Terezka se nikdy příliš nezúčastňovala školních výletů, protože na to tatínek neměl peníze. V minulosti tak bojovala s tím, že ji spolužáci mezi sebe nebrali a vyčleňovali ji ze svého kolektivu. Aby se taková situace neopakovala, rozhodl se tatínek požádat o pomoc s úhradou pobytu vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě