Terezka potřebuje stůl na psaní školních úloh

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pracovní stůl na psaní školních úkolů a ukládání školních pomůcek a vhodná židle; poskytne Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Renata Šimíčková
Patron příběhu

Bc. Renata Šimíčková

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice ve službě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Jsem klíčová pracovnice pro pro maminku se dvěma dcerami ve věku 2 a 8 let. Maminka se na nás obrátila se žádostí o podporu zejména v oblasti zařízení bytu, podpory rodičovských kompetencí a vyřízení sociálních dávek. Maminka vychovává dcery sama, je na mateřské dovolené s dvouletou Evelínkou. Otcové dětí buď neplatí výživné vůbec nebo jen občas a nižší částky. Jejich finanční situace není dobrá. Většinu příjmů pohltí platby spojené s bydlením. Na ostatní životní náklady jim zbývají zhruba čtyři tisíce korun. Tato částka jim neumožňuje pořízení jakéhokoliv vybavení do bytu. Přesto je v bytě vždy uklizeno, čisto, děti mají svůj pokojíček. Podařilo se získat darem za odvoz zachovalý rozkládací gauč, za pomoci svého otce pořídila matka skříňky do obývacího pokoje. Z finančního daru poskytnutého naší organizaci mohla maminka koupit postel pro svoji 8letou dcerku. Vyčerpala už všechny možnosti ve své rodině a nejbližším okolí, a obrací se proto na vás se žádostí o pomoc. Když se podaří pomoc naplnit, Terezka bude mít v dětském pokojíčku své místo na školní pomůcky i psaní úkolů. Maminka vychovává své dcery ke skromnosti a pečlivosti. Terezka do školy chodí pravidelně, nemá žádné problémy ani s docházkou ani s chováním, dodržuje všechny své povinnosti. Maminka se školou spolupracuje, rodinné prostředí poskytuje dětem podnětné a láskyplné.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,577 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Osmileté Terezce na pracovní stůl a židli

Zůstala jsem se dvěmi dětmi ve věku 2 a 8 let sama, žijeme z rodičovského příspěvku a dávek hmotné nouze. Většinu z těchto peněz však spolknou náklady spojené s bydlením. Na zakoupení nějakého dalšího vybavení nezbývají peníze. Otec mladší dcery neplatí alimenty, jejich vymáhání se nedaří. Jsem na mateřské dovolené s mladší dcerkou a prozatím nemůžu nastoupit do zaměstnání. Starší dcera Terezka chodí do druhé třídy. Ve škole se jí daří, chodí tam ráda.

Musely jsme se přestěhovat do jiného bytu, který se daří postupně zařizovat nábytkem darovaným i zakoupeným z finančních darů Charity. Díky tomu má Terezka ve svém pokojíčku novou postel. Dále jí však chybí místo na psaní úkolů a úložný prostor na školní pomůcky. Vím, že by moc potřebovala do pokoje psací stůl s úložným prostorem a židli. Bohužel jí to nemůžu pořídit, a proto se obracím na dárce se žádostí o pomoc.

Terezka doposud píše úkoly na jídelním stole v kuchyni a sešity, knihy a vše potřebné do školy má na různých místech v pokojíčku. Vlastní psací stůl se židlí by jí umožnil více samostatnosti při psaní úkolů a přípravě pomůcek do školy. Všechny školní pomůcky by měla pohromadě na jednom místě.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě