Terezka a Sára touží jet na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu letního tábora pro dvě sestřičky Terezku a Sáru; Spolek Mráč

Obrázek daru
Milena Nová
Patron příběhu

Milena Nová

Pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

S maminkou Terezky jsem se seznámila v Dětském centru Srdíčko. Terezka tam s mamkou mohla vždy strávit podle možností chvilky s dalšími dětmi. Brzy se Terezčina matka stala naší spolupracovnicí jako dobrovolník. Mám tak možnost vidět, jak skvěle pracuje občas mezi dětmi, jak do této práce zapojuje Terezku, která jinak navštěvuje dopoledne speciální školu. Rodiče se přes svoji chudobu a zdravotní starosti snaží vytvářet optimistické prostředí, a díky tomu vidíme Terezku veselou a milou. Říkáme jí proto Sluníčko. Moc bych jí přála, aby mohla jet na tábor i se svojí mladší sestrou Sárou, která je pro ni velkou oporou ve všech hrách a aktivitách.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Třináctiletá Terezka na vozíku si přeje jet na letní tábor se sestřičkou Sárou

Terezka je odkázána na invalidní vozík, protože trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií, má nepohyblivé dolní končetiny.

Moc by si přála opět jet i se svojí sestrou Sárou na letní tábor, pro hendikepované děti, který obě milují. Každoročně se tam moc těší, protože tam mají své kamarády a Terezka svého asistenta, co jí moc pomáhá.

Poměry v rodině nejsou jednoduché, Terezka musí mít speciální dietu, matka proto s velmi omezenými prostředky připravuje jídlo podle výživové poradny a k tomu ještě druhou dietu pro manžela. Ten je totiž v invalidním důchodu po transplantaci jater a trpí Crohnovou chorobou. Druhá dcerka Sára je mladší, ale přes svůj věk umí být plně Terezce podporou ve všech hrách a aktivitách.

Do tábora pro hendikepované děti jezdí maminka obou dívek jako dobrovolník.

Pro Terezku je letní tábor obrovskou pozitivní změnou, která jí velmi prospívá. Pobyt tam je totiž vedený speciálními metodami, umožňující dětem kontakt s veřejným prostorem a jinými lidmi. I proto by maminka byla velmi vděčná, kdyby se podařilo na tábor pro obě dcerky vybrat tolik peněz, aby mohly obě zase jet, případně, aby se jim mohlo zakoupit i nějaké základní tábornické vybavení. Zvládne to však jen s vaší pomocí, protože jinak jim na to prostředky v rodinném rozpočtu nezbývají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě