Testy, které odhalí, proč je Emilka nemocná

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

krevní testy

Obrázek daru
Bc. Eva  Vojtová
Patron příběhu

Bc. Eva Vojtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Emilky maminka je klientkou neziskové organizace inBáze, z.s., kde pracuji na pozici sociální pracovnice. Maminka je samoživitelka, o své dvě děti se stará sama. Otec dětí žije v zahraničí, výživné nehradí. Emilka je momentálně na invalidním vozíku a lékaři zatím nedokáží určit, proč se jí to děje. Za sebou už má mnoho vyšetření, diagnóza však stanovena stále nebyla. Nyní by maminka potřebovala pomoci s úhradou krevních testů, které by mohly odhalit příčinu všech Emilčiných problémů. Jedná se však o vyšetření, které si musí maminka platit. Rodinný rozpočet je ale zatížen výdaji za léčbu nejen Emilky, ale také jejího brášky Arnolda, který je rovněž nemocný. Na další vyšetření tak už maminka nemá peníze. Proto se s mojí podporou rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,206 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emilky, která se pere se zatím neznámou nemocí

Třináctiletá Emilka je usměvavá dívka, která má ráda knížky. V knihovně je proto jako doma. Dříve také bývala hodně aktivní – jezdila na kole i na bruslích, plavala, nikde chvilku neposeděla. V posledních dvou letech jí však její tělo postupně přestává poslouchat. Nerozumí tomu, proč se to děje, a já jí to bohužel nedokážu vysvětlit. Příčinu jejích zdravotních potíží totiž zatím nikdo nezná.

Do svých devíti let byla Emilka zdravá jako řípa. Pak se to ale ze dne na den změnilo. Po několika vyšetřeních lékaři zjistili, že u Emilky došlo k atrofii mozečku. Co to způsobilo, však zatím nevíme. Emilka má dnes potíže s koordinací pohybů a nedokáže sama chodit. Z dívenky, která neustále někde pobíhala, se stal uzlíček na vozíku. Já se ale nevzdávám naděje na to, že lékaři jednou zjistí, co se to s Emilkou děje, a najdou způsob, jak jí pomoci. Potřeba najít příčinu je u mě o to silnější, že atrofií mozečku trpí i můj desetiletý syn. Zatím nemá žádné fyzické problémy, už se u něj však stačil rozvinout autismus.

Emilka má před sebou ještě několik dalších testů. Ve většině případů však vyšetření hradím sama, protože je komerční pojištění nepokryje. Naposledy jsem Emilce platila vyšetření v Německu, které sice potvrdilo atrofii mozečku, její příčinu ale neurčilo. Emilka by teď měla podstoupit krevní testy, které mi, jak pevně věřím, poskytnout odpovědi, které hledám. Bohužel je opět musím financovat sama, což už není v mých finančních možnostech.

O děti se starám sama, jejich otec se na výchově nepodílí, alimenty neposílá. Finančně to pro mě není snadné, ale vždycky jsem našla způsob, jak dětem potřebná vyšetření zaplatit. Teď však potřebuji vaši pomoc. Sama Emilce krevní testy uhradit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě