Těžce postiženému Filípkovi na snadnější cestování

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní automobil Citroën Berlingo; dar zajistí Autocentrum Červená Hospoda, s.r.o. (financování z více zdrojů)

Obrázek daru
Mgr. Milena Blažková
Patron příběhu

Mgr. Milena Blažková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Filípka znám téměř od jeho narození. Jako sociální pracovnice jsem pracovala s jeho matkou. Filípek se narodil předčasně, má těžké mentální a fyzické postižení. Od narození pobýval v ústavním zařízení, neboť jeho matka se, vzhledem k Filipovu těžkému postižení, nebyla schopná o něj postarat. V dětském centru, kde byl umístěn, si ho oblíbila zdravotní sestřička, která zde pracovala. Vznikl mezi nimi hezký vztah. Na její žádost byl Filípek vloni svěřen do její pěstounské péče. Vytvořila pro něj láskyplné prostředí, Filip vyrůstá v rodině, kde je dalších pět vlastních dětí pěstounky. Ty Filípka moc hezky přijaly. Pokud by si ho pěstounka nevzala do své péče, tak by do konce svého života velmi pravděpodobně žil v ústavu. Filip je v péči mnoha odborných lékařů, a ti všichni sídlí v krajském městě. Tam musí pěstounka Filípka pokaždé dopravit. Auto je jediný dopravní prostředek, kterým ho může vozit. Dále auto potřebuje k zajištění nákupu speciální stravy a plen, vyřizování potřebných záležitostí na úřadech apod. Proto prosí o příspěvek na osobní automobil Citroën Berlingo, který je uzpůsoben pro manipulaci s postiženým člověkem. Toto auto má širší dveře, které se dají plně otevřít, je vyšší a umožňuje jednodušší manipulaci s postiženým ležícím člověkem.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Auto pro pohodlí na cestách pro těžce postiženého Filípka

Filípek je devítiletý těžce postižený chlapec, který se narodil v sedmém měsíci těhotenství jako nechtěné dítě a od narození žil v ústavu. Jeho příchod na svět byl velmi komplikovaný a Filípek se v prvním měsíci života několikrát ocitl v přímém ohrožení života. To vše bohužel zanechalo trvalé a nezvratné změny na jeho tělesném i mentálním vývoji. Trpí dětskou mozkovou obrnou s těžkým postižením mozku a ochrnutím nervů, trápí ho dechové obtíže a sekundární epilepsie. Filípek je prakticky na úrovni šestiměsíčního miminka. Pouze leží, s velkým úsilím se dokáže přetočit na bříško. Filip nemluví a má slabý zrak i sluch. Protože špatně polyká, má k přijímání potravy zavedenou sondu do žaludku.

A jak se dostal z ústavní péče do naší rodiny s pěti dětmi? Zní to skoro jako neuvěřitelný příběh! Nastoupila jsem jako zdravotní sestřička do dětského centra a Filip si mě i pět mých vlastních dětí získal svou veselou a spontánní povahou. Rozhodli jsme se vzít si Filípka do pěstounské péče, a tak má teď Filip velkou a milující rodinu!

Vzhledem k množství zdravotních obtíží je potřeba s Filípkem často navštěvovat lékaře a specializovaná lékařská pracoviště. Mám vlastní automobil, ten ale nepobere Filipa, invalidní vozík a aspoň část dětí. Proto se obracím na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na auto umožňující přepravu Filipa i zbytku rodiny. Jako ideální vůz byl vybrán Citroën Berlingo, který má vyšší střechu, velký zavazadlový prostor a široké dveře pro snazší nakládání postižené osoby a také možnost přepravovat 7 osob. S financováním nákupu automobilu mi pomohou i další organizace.

Pokud se rozhodnete Filípkovi pomoci, budu velmi vděčná.

PS: Jméno dítěte bylo změněno, příběh je však skutečný. Děkujeme za Vaše pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě