Tomáškovi na intenzivní rehabilitační program

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoutýdenní rehabilitační program obsahující fyzioterapii, ergoterapii, logopedii a cvičení Vojtovou metodou; dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic s.r.o.

Obrázek daru
PaedDr. Jana  Vachulová
Patron příběhu

PaedDr. Jana Vachulová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Tomáškovi je rok a půl, vlivem okolností kolem porodu se bohužel potýká s těžkým kombinovaným postižením. Málo se pohybuje, nemluví, je velmi náročné ho krmit. Jeho pečující rodiče a dva starší sourozence znám díky své profesi poradkyně rané péče v organizaci EDA a pravidelně je navštěvuji v místě jejich bydliště. Tomáškovi by v podpoře jeho vývoje velmi pomohla komplexní rehabilitace, kterou poskytuje Armandi Therapy Clinic. Rehabilitace však není hrazena zdravotními pojišťovnami a rodiče potřebují s jejím financováním pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,950 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Tomáška, který si své místo na světě musel vybojovat

Našemu synovi Tomáškovi je rok a půl. Narodil se po nekomplikovaném těhotenství ve 37. týdnu, vlivem několika špatných rozhodnutí lékařského týmu však nebyl jeho mozek během porodu okysličován. Tomášek si svůj život musel vybojovat a bohužel se bude po celý život potýkat s následky.

Náš chlapeček má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu ve kvadruspastické formě, což znamená, že má postiženy všechny čtyři končetiny. Trápí ho také symptomatická epilepsie a centrální postižení zrakového vnímání. Každý den spolu musíme rehabilitovat a stimulovat jeho zrakové vnímání, nakupujeme také zdravotní pomůcky a často cestujeme k různým specialistům, kteří ve většině případech nepůsobí v místě našeho bydliště. Tomášek je ale i přes všechny své obtíže, a že jich je podle mě požehnaně, usměvavý a veselý kluk. Trpělivě snáší cvičení podle Vojtovy metody i pravidelné rehabilitační pobyty v lázních.

Moc si s manželem a Tomáškovými dvěma staršími sourozenci přejeme, aby se nám, byť pomalými krůčky, posouval ve vývoji kupředu. Proto bychom mu chtěli dopřát intenzivní rehabilitační program v rehabilitačním centru Armandi Therapy Clinic, kde by se Tomášek věnoval fyzioterapii, ergoterapii, cvičení dle Vojtovy metody i počátkům logopedie. Dojížděla bych tam s ním denně po dobu dvou týdnů.

Léčba v Armandi ale bohužel není hrazená pojišťovnami, a tak bychom vás chtěli poprosit o příspěvek. Bez vaší pomoci mu totiž intenzivní rehabilitační program nebudeme moci dopřát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě