Tomáškovi na skautský tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

skautský tábor na 14 dní

Obrázek daru
Mgr. Hana  Mikulová
Patron příběhu

Mgr. Hana Mikulová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Tomáškem a jeho maminkou jsem se seznámila asi před dvěma lety při své práci sociální pracovnice OSPOD. Tomášek je chlapec s mentálním postižením, jehož rozumové schopnosti jsou v pásmu lehké mentální retardace. Navštěvuje speciální základní školu, kde je přes týden na internátu. Má tam už spoustu kamarádů a cítí se tam dobře. Na víkendy potom jezdí domů za maminkou. V létě by Tom rád odjel na skautský tábor, protože na tom ale jeho maminka není finančně dobře, není v jejích silách mu ho zaplatit. Její jediný příjem totiž tvoří invalidní důchod II. stupně, takže jí na jakékoli volnočasové aktivity nezbývají peníze. Pokud však Tom na tábor nepojede, stráví celé léto s maminkou v jejich malém bytě 1+kk. Maminka totiž špatně chodí, pohybuje se jen o francouzských holích, takže je téměř pořád doma. Tábor tak pro Tomáška představuje jedinou šanci, jak strávit alespoň část léta aktivně.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tomáška, jehož nemocná maminka nemá dostatek peněz na úhradu letního skautského tábora

Tomášek za měsíc oslaví své 14. narozeniny. Maminka si dlouho lámala hlavu s tím, co by mu k narozeninám udělalo opravdovou radost, pak ale jednou přišel domů s tím, že by si přál zažít letní tábor, kde určitě potká spoustu nových kamarádů. V tu chvíli měla maminka jasno.

Poslat ho na tábor pro ni ale není vůbec snadné, protože jí schází peníze na jeho úhradu. O Tomáška se stará sama, otec se se synem vůbec nevídá. Maminku navíc trápí řada zdravotních problémů, kvůli kterým je v invalidním důchodu. Pobírá tak invalidní důchod II. stupně, ze kterého na tábor v žádném případě nenašetří.

Maminka se pohybuje jen s pomocí francouzských holí, a protože je pro ni i ten nejmenší pohyb opravdu náročný, téměř nevychází z bytu ven. A Tomášek je mírně mentálně zaostalý, takže se sám nikam vydat nemůže. Většinu volného času tak tráví spolu doma. Tomášek je přitom akční kluk – má rád ping pong, fotbal i hokej, do žádného kroužku ale z finančních důvodů nechodí. Proto by byla maminka ráda, kdyby mohl odjet alespoň na tábor. Pomůžeme jí ho zaplatit? Pro Tomáška by to byl ten nejlepší narozeninový dárek ze všech.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě