Tomáškovi na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně do konce školního roku

Obrázek daru
Bc. Šárka  Zelenková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Šárka Zelenková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Tomášek je desetiletý chlapec, který navštěvuje 5. třídu. Je spíše tiché povahy, moc se nezapojuje do kolektivu, ale své oblíbené kamarády, se kterými tráví čas, má velmi rád. Je manuálně zručný, umí se postavit k práci a také rád kreslí. Jeho oblíbené jídlo je kuřecí řízek s bramborovou kaší. Jeho maminka se obrátila na sociálního pracovníka, protože se ocitla v nelehké životní situaci. Zůstala sama na 4 děti, bez bydlení, bez peněz. Nyní s dětmi žije v nájemním bytě a spolu se sociálním pracovníkem se snaží svoji těžkou situaci zvládat. A Tomášek a jeho sourozenci jí v tom hodně pomáhají. Nedostatek finančních prostředků ale zapříčinil, že maminka nemá peníze na školní obědy pro Toma. A tak spolu prosíme o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tomáška, který bydlí s maminkou a třemi sourozenci

Desetiletý Tomášek je hodný a klidný kluk, který rád jezdí na koloběžce. Umí ale také ledasco vyrobit a opravit, je opravdu šikovný. Chodí do 5. třídy, kde má spoustu kamarádů, se kterými se cítí dobře. Bohužel ho ale trápí rozvod jeho rodičů. Ten neprobíhá zrovna v klidu a Tomášek to zatím nedokáže moc zpracovat.

Tom bydlí s maminkou a třemi sourozenci v pronajatém bytě, kde maminka platí vysoké nájemné. Dokázala svým dětem sice vytvořit bezpečný domov, na spoustu věcí a aktivit jí ale nezbývají peníze. Nyní stojí před problémem, jak Tomáškovi zaplatit školní obědy.

Tomášek potřebuje pravidelné jídlo. Trošku přibral, což je dáno nejen tím, že není v psychické pohodě, ale také tím, že celý den nejí a večer sní všechno, na co přijde. Pravidelná strava je tak pro něj moc důležitá. Pojďme mu proto na obědy přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě