Tomovi na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní dětský tábor

Obrázek daru
Ing. Dita  Schwarczová
Patron příběhu

Ing. Dita Schwarczová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Toma a jeho maminku jsem poznala díky svému synovi, který s Tomem už dlouho kamarádí. Tom bydlí s maminkou na ubytovně pro sociálně slabé, otec od nich loni odešel za velmi dramatických okolností. Je na něj psáno několik exekucí, nepracuje a neposílá alimenty. Vztahy mezi oběma rodiči nejsou dobré a Tom to samozřejmě vnímá. Proto by mu jistě velmi prospělo, kdyby mohl odjet na letní tábor. Jistě by si tam našel nové kamarády a užil si pobyt v přírodě. Protože si ale maminka nemůže dovolit tábor financovat, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého syna Toma

S mým devítiletým synem Tomem bydlíme na ubytovně. Jeho otec, se kterým jsem byla 20 let, nás před rokem opustil a zdráhá se platit alimenty. Podala jsem na něj trestní oznámení, zatím se ale vůbec nic nezměnilo.

Tom by v létě rád odjel na letní tábor, já mu ho ale nemůžu zaplatit. Tábor je přitom důležitý pro nás oba. Já jsem v březnu přišla o práci, protože jsem ve zkušební době onemocněla. Intenzivně si samozřejmě hledám nové zaměstnání, to se však zatím moc nedaří. Na červenec jsem si ale našla brigádu, proto by bylo skvělé, kdyby v té době mohl být Tom na táboře. Pokud by totiž zůstal doma, celý den by seděl sám na ubytovně, v pokoji o velikosti 20 metrů čtverečních, a čekal, až přijdu domů. Pokud bych s ním chtěla trávit čas a na brigádu nenastoupila, nemohla bych mu dopřát ani den strávený na koupališti, protože bych neměla na vstupné.

Děsí mě, že by Tom trávil celé léto sám, navíc zavřený, proto vás moc prosím o pomoc. Tom nemá babičku ani žádné jiné příbuzné, ke kterým by mohl jet, takže tábor pro něj představuje jedinou možnost, jak trávit nějaký čas mimo domov a zažít nějaké dobrodružství. Určitě si tam najde nové kamarády a domů se mi vrátí jako šťastný a spokojený kluk.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě