Tomovi na naslouchadlo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

naslouchadlo

Obrázek daru
Anežka Jelínková
Patron příběhu

Anežka Jelínková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Toma znám ze základní školy, kde jsem s ním jako asistentka pedagoga pracovala od 3. třídy. Nyní navštěvuje střední školu pro neslyšící, stále jsme však v kontaktu. Tom žije se sluchovým hendikepem. Používá naslouchadlo, které je důležité jak pro jeho začlenění, tak i pro zmírnění dopadu sluchové vady na jeho život. Tomova rodina se mu snaží obdivuhodným způsobem pomáhat a vést ho k samostatnosti. Maminka dokonce navštěvovala kurzy znakového jazyka, aby byla připravena na nejhorší variantu. Tom nyní potřebuje kvalitnější naslouchadlo, protože stávající už nefunguje tak, jak má.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Toma, který nutně potřebuje nové naslouchadlo

Sedmnáctiletý Tom se narodil předčasně. Jeho tělo ještě nebylo na příchod na svět připraveno, proto bylo ihned napadeno cytomegalovirovou infekcí. Jako maličké miminko tak musel zůstat v nemocnici a nikdo nevěděl, jestli se s infekcí dokáže poprat. Tom je ale bojovník, a tak jsme si ho za nějaký čas mohli odvézt domů.

Až do roku 2006 pak bylo všechno v pořádku. Tom hezky rostl, žádné potíže neměl. Pak jsem ale začala mít pocit, že se mu zhoršil sluch. Šla jsem s ním k lékaři, kde se ukázalo, že na jedno ucho opravdu neslyší. Postupně však přestával slyšet i na to druhé. A aby se nám to ještě více zkomplikovalo, bylo Tomovi diagnostikováno ADHD. Mít téměř hluché a k tomu ještě hyperaktivní dítě není nic snadného. Někdy je to s ním trošku složitější, ale snažíme se být chápaví a pozorní.

Tomovi se pomalu blíží osmnácté narozeniny. Na pravé ucho vůbec neslyší, na levém nosí naslouchadlo. Navštěvuje střední školu pro sluchově postižené, kde se mu líbí. Je to také velký sportovec, nejvíce ho baví florbal. Má mladší sestřičku, kterou zbožňuje a která na něj nedá dopustit. Je to prostě její velký brácha.

V současné době Tom potřebuje vyměnit stávající naslouchadlo za nové, kvalitnější. Nyní má potíže rozeznávat ve velkém hluku mluvenou řeč, takže často neví, co mu kdo říká. Bez kvalitního sluchadla se stává méně samostatným, což se mu samozřejmě nelíbí. Nové sluchadlo stojí 26 300 korun, naše rodina musí doplatit 20 000 korun, zbytek přispěje pojišťovna. Tolik peněz ale bohužel nemáme. Proto prosíme o pomoc vás a předem děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě