společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Tomovi na rovnátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Kamil  Krombholz
Patron příběhu

Kamil Krombholz

rodinný přítel

Komentář patrona

Tomáše znám díky jeho sestře, mé kolegyni z práce. Její bratr žije s maminkou, otec se o něj od narození nezajímá. Tomova mamka pobírá příspěvky na péči o dítě, s náklady jí pomáhá i její pracující dcera. Osobně se jim také snažím pomoci, například nákupem potravin. Tomáš se potýká se spoustou zdravotních problémů. Trápí ho ADHD syndrom, komplikovaná oční vada, vadný postoj těla a chůze. Problémy mu přidělává i jeho velký předkus. Pořízení rovnátek je však opravdu velkým soustem na jejich rodinný rozpočet. Tomášovi by se ale velmi zjednodušila spousta věcí, v neposlední řadě by ubylo posměšků, které ho často trápí.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,527 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tomovi neschází pevná vůle, ale rovnátka, která rozzáří jeho úsměv

Mám dvě báječné děti. Starší dceru a mladšího syna Tomáše. Dcera už pracuje, Tomáš chodí do základní školy. Ve škole se snaží a jeho výsledky se zlepšily od chvíle, kdy s ním ve třídě pracuje asistentka. Prospívá teď s vyznamenáním. To nám i jemu ohromně zvedlo sebevědomí! Tomovi totiž komplikuje život oční vada, ADHD syndrom a další tělesné nedostatky. Má velký předkus, což je v mnoha ohledech nepohodlné, navíc je vystaven dětským posměškům.

Moc ráda bych Tomášovi dopřála rovnátka, ale je to výdaj, na který se svými příjmy nedosáhnu ani s pomocí dcery a blízkých kamarádů. Bydlíme v pronájmu, jeho otec se na výchově od narození nepodílí a neprojevuje o Tomáše žádný zájem.

Mám radost, když se Tomovi něco podaří, zvládne různé překážky. Předkus ale může zdolat jen s rovnátky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě