Tomovi pohon k vozíku pomůže k samostatnosti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

přídavný přední pohon k vozíku; dar zajišťuje MEDICCO

Obrázek daru
Eva Nevečeřelová
Patron příběhu

Eva Nevečeřelová

Rodinná známá

Komentář patrona

Toma jsem poznala, když byl ještě miminko. Přátelím se s jeho rodiči a učila jsem ho na základní škole Měla jsem možnost zblízka sledovat jeho životní peripetie.

Stále usměvavý Tom, vděčný za každou maličkost, se stal mým životním učitelem. Vůbec pro něj nebylo snadné zvládat běžnou školu. Každý týden docházet na řadu terapií, často jezdit na lékařská vyšetření apod. To vše se mu rodiče vždy snažili vyvážit procházkami, výlety, dovolenými, které jsou pro něj velkou radostí a relaxem.

Tom miluje pobyt v přírodě a cestování. Tyto výpravy jsou však limitovány nejen jeho postižením, ale i finanční situací rodiny a zdravotním stavem maminky. Přídavný pohon k mechanickému vozíku mu pomůže zažít na cestách alespoň trochu samostatnosti a ušetří spoustu sil jeho rodičům. Jízdu na takto upraveném vozíku si Tomáš vyzkoušel během lázeňského pobytu a byl nadšený. Připadal si zase o kus dospělejší a byl na sebe hrdý.

Pomozte svým příspěvkem vytvořit Tomčovi lepší podmínky pro jeho cesty za poznáním. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 87,125 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tom si již přídavný pohon k vozíku vyzkoušel a byl z možnosti samostatné jízdy tolik šťastný

Díky nadaci Patron dětí a donátorům Tom v loňském roce získal přídavný tlačný pohon, který usnadňuje ovládání pohybu mechanického invalidního vozíku DOPROVODNÉ osobě. Byl to první dar, o který jsme kdy žádali a je to opravdu velký pomocník (a jistě i nadále bude). Můj zdravotní stav totiž limituje i Tomíka, proto by bez pomoci této techniky nemohl jezdit na delší procházky a výlety.

V léčebně si letos vyzkoušel přídavný pohon k mechanickému vozíku, který může ovládat SAMOSTATNĚ. Byl šťastný, když jezdil v parku a užíval si chvilek nezávislosti. Tento přídavný pohon je možné využít i pro pohyb v přírodě, protože má s širším hnacím kolem stabilní jízdní vlastnosti.

Zakoupení přídavného pohonu k mechanickému vozíku umožní Tomíkovi aktivně cestovat s rodinou a trávit volný čas podle svých představ, jak jen mu jeho handicap dovolí. Dar přispěje k jeho spokojenějšímu životu i přes všechny limity, které už vždycky bude mít. Také podpoří jeho samostatnost, což je pro něho i z hlediska jeho budoucnosti nesmírně důležité. Požadovanou pomůcku nehradí zdravotní pojišťovna, proto žádáme o pomoc.

A z jakého důvodu jej Tomáš potřebuje? Jeho velmi brzký příchod na svět zapříčinil přetrvávající zdravotním následky. Má dětskou mozkovou obrnu, zrakovou vadu a chronické onemocnění ledvin. S dětskou mozkovou obrnou se pojí omezená schopnost pohybu. Přes všechny jeho potíže se snažíme, aby byl šťastný a spokojený. Jelikož miluje procházky, dokonce si sám plánuje, kam by se rád podíval, nemohl by to bez vozíku sám uskutečnit. Přídavný pohon umožní Tomíkovi i nám mnohem větší volnost a jemu i větší nezávislost. Lépe se tak dostane do přírody i na historické památky a do muzeí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě