Tonimu na čistý a voňavý domov

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pračku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Dagmar  Válková
Patron příběhu

Bc. Dagmar Válková

pracovník v sociálních službách

Komentář patrona

Do rodiny docházím jako pracovník Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Hlavou rodiny je mladá maminka samoživitelka se dvěma dětmi – šestiletou dcerou a desetiměsíčním synkem Toníkem, který je zdravotně postižený. Toníkovi je nejlépe na dece na zemi, kde se snaží hrát s hračkami a kde jej maminka krmí. Často je potřeba deky měnit, prát a udržovat v čistotě, stejně jako ostatní prádlo Toníka i zbytku rodiny. Maminka však veškeré prádlo pere ručně. Na pračku ušetřit nemůže, nepobírá totiž ani příspěvek na péči o syna (to bude možné až od jednoho roku), ani výživné, má pouze rodičovský příspěvek a přídavky na děti. Na příspěvky na bydlení bohužel nemá nárok, protože místnost není zkolaudovaná. Díky pračce Toník získá čisté a voňavé prostředí na své trávení času doma, mamince pak pračka ušetří čas a energii, kterou může věnovat právě Toníkovi.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Malý Toni a jeho příběh

Jsem maminkou šestileté dcerky Anežky a desetiměsíčního chlapečka Toniho. Malý Toni bohužel trpí Prader-Williho syndromem. Jedná se o genetické onemocnění, které se projevuje nezvladatelnou chutí k jídlu, malým vzrůstem a mírnou mentální retardací. Snažím se, aby se jeho stav alespoň nezhoršoval, takže spolu 4x denně cvičíme, jednou za čtrnáct dní jezdíme na rehabilitace a jsme pod neustálým dohledem lékařů.

Se svými dětmi bydlím v jedné místnosti, nemáme ani samostatnou koupelnu. Všechno prádlo peru v ruce, tedy i velké deky, na kterých s Tonim cvičíme. Protože je Tonimu na zemi na dece nejlépe (kromě cvičení si na zemi spolu hrajeme i jíme), je potřeba je často měnit a prát. Jako samoživitelka ale nemám peníze na to, abych koupila pračku, která by mi dost ulehčila život. Pokud bych prádlo mohla prát v pračce, měla bych jistotu, že bude pořádně vyprané a dokonale čisté. Při ručním praní tuhle jistotu nemám. Proto prosím o příspěvek právě na pračku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě