Transkraniální laserová terapie pro Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

transkraniální laserovou terapii; dar zajišťuje Cellthera, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Martina  Vrtalová
Patron příběhu

Mgr. Martina Vrtalová

psycholožka speciálně pedagogického centra

Komentář patrona

Davídka znám ze speciálně pedagogického centra, kde působím jako garant vzdělávání. Davídek je chlapec, kterého trápí četné epileptické záchvaty. Je zcela imobilní a upoutaný na lůžko. Bere také silné léky. Jeho rodiče o něj celodenně pečují a neustále hledají nové a nové možnosti, jak dosáhnout zlepšení jeho zdravotního stavu. Po konzultaci s lékařem jim byla nedávno nabídnuta transkraniální laserová terapie, která pro ně představuje poslední šanci na to, že se Davídek alespoň trošku vrátí do života. Protože však pojišťovny na terapii nepřispějí a rodiče si ji nemohou dovolit financovat, obrátili se s žádosti o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 75,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh postiženého Davídka, pro kterého speciální terapie představuje poslední nadějí na zlepšení jeho stavu

Šestnáctiletý Davídek byl až do 1. třídy zdravým klukem, který chvíli neposeděl. Miloval přírodu a pořád někde pobíhal. V jeho šesti letech ho však přepadl první epileptický záchvat. Každý další byl horší než ten předchozí a nikdo z lékařů nevěděl, co je způsobuje. Dnes už to sice vím, z mého veselého a aktivního kluka se však stal uzlíček, který nemluví, nechodí, nehýbe se. Je ležákem a sám nezmůže vůbec nic.

Po pěti letech různých vyšetření a sledování, jak můj syn chřadne, jsem se konečně dozvěděla, že má špatné buňky v těle. Dlouho neexistovala naděje, že by se jeho stav zlepšil, pak jsme se ale dozvěděli o transkraniální laserové terapii. Ta proniká až do hlubokých tkání mozku, čímž dochází ke zlepšení cirkulace, aktivaci růstu neuronů a zlepšení neurologických dovedností a kognitivních funkcí. Terapie má také pozitivní účinky na chronické procesy v mozku, které jsou po epileptických záchvatech, jež Davídka přepadají až 3x za den, výrazně narušené.

Lékař nám doporučil 10 terapií, přičemž jedna stojí 7 500 korun. A pojišťovny nám bohužel nic nepřispějí. Proto vás společně s manželem moc prosíme o finanční příspěvek. Není pro nás snadné žádat o pomoc, 75 000 korun za celý cyklus terapií ale našetřit nedokážeme.

Někdy si říkám, že už to všechno snad ani nevydržím. Potom si ale vzpomenu na slova jedné písně, kde se zpívá: „Když nemůžeš, tak přidej víc.“ Udělala jsem si z nich mantru a opakuji si ji pořád dokola. Drží mě to nad vodou. Teď ale ani má víra v Davídkovo uzdravení, ani má mantra nestačí. K tomu, aby bylo Davídkovi lépe, potřebuji vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě