Tříkolka pro autistu Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříkolku pro dospělé; dar zajišťuje Leader fox

Obrázek daru
Alena  Mokrejšová
Patron příběhu

Alena Mokrejšová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kubíčka jsem poznala ve škole, kde jsem zastupovala nemocnou asistentku u nich ve třídě. Od té doby se s jeho rodinou přátelíme a navštěvujeme. Kubíček je autista a miluje zvířátka, proto se mu u nás moc líbí. Máme totiž 5 koček. Je to také velký výletník a zamiloval si jízdu na tříkolce. Tu měla rodina vypůjčenou, bohužel ji už ale museli vrátit. A Kubíčkovi jízda na ní moc chybí. Rodiče by mu rádi pořídili jeho vlastní tříkolku, bohužel je to ale mimo jejich finanční možnosti, proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který je nejraději ve svém vlastním světě

Jedenáctiletý Kubík je autista s těžkou mentální retardací a jen málo rozumí tomu, co se děje v našem světě. Přítomnost lidí mu nedělá moc dobře, mezi zvířaty je ale šťastný. Téměř každý den po škole s ním proto chodím krmit kachny nebo se dívat na kravičky. Kubík potřebuje pomoc s hygienou i sebeobsluhou, a kromě pár základních slůvek nemluví. Doma ale máme komunikační nástěnku a dorozumíváme se prostřednictvím obrázků.

Jsou však situace, a není jich zrovna málo, kdy svému synkovi vůbec nerozumím. Někdy je třeba smutný a já bych ho ráda utěšila, vůbec ale netuším, proč se mu to děje a co s tím. Je to však moje sluníčko, a i když je to pro mě psychicky dost náročné, miluji ho a za nic na světě bych ho nevyměnila.

Nedávno se Kubíkovi otevřel zcela nový svět. Vyzkoušel si totiž jízdu na tříkolce pro dospělé a byl z toho nadšený. Dokonce mu nevadila ani helma, což je obdivuhodné. Běžně totiž odmítá nosit i čepici. Už dříve jsme s manželem měli snahu naučit ho jezdit na kole, bohužel však bez úspěchu. Kubík totiž neudrží rovnováhu. Tříkolku ale zvládá výborně a po celou dobu jízdy na ní má neustále úsměv od ucha k uchu.

Zapůjčenou tříkolku jsme bohužel museli vrátit a na to, abychom mu pořídili jeho vlastní, nemáme peníze. Já jsem kvůli diabetu v plném invalidním důchodu, živitelem rodiny je jen manžel. A tak se obracíme na vás s prosbou o pomoc.

Najít pro našeho autistického synka činnost, která by ho bavila a kterou by měl opravdu rád, není snadné. Jsme šťastní, že kromě času stráveného se zvířaty ho baví i pohybová aktivita, kterou bychom mu rádi dopřávali častěji. To však půjde jen s vaší podporou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě