Tříkolka pro cyklistu Lukyho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříkolku na míru; dar zajišťuje loped.cz

Obrázek daru
Jana Pavlů
Patron příběhu

Jana Pavlů

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Luky je syn mojí kamarádky, se kterou jsme se seznámily na cvičení s dětmi. Luky se bohužel narodil s Downovým syndromem a jsou věci, které zatím nedokáže. Rád by jezdil se svým bráškou na kole, ale neudrží rovnováhu. Proto by pro něj rodina ráda pořídila speciální tříkolku, který by mu umožnila projíždět se s bráškou po venku a zároveň trénovat hrubou motoriku. Pomohlo by mu to i po psychické stránce, protože by se najednou mohl věnovat něčemu, co mu kvůli jeho postižení dříve nešlo. Rodina ale na nemá dostatek peněz na to, aby Lukymu takovou tříkolku pořídila.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Luky (8 let) je úžasný chlapeček, který bydlí se mnou, s tatínkem a mladším bráškou Tomíkem. Luky je moc šikovný a vždycky zvládne všechno, co si zamane. Stojí ho to ale mnohem víc úsilí než ostatní děti v jeho věku. Každý, i sebemenší pokrok je totiž výsledkem dlouhodobého cvičení a těžké práce.

Luky se nám narodil po bezproblémovém těhotenství, bohužel však s Downovým syndromem. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění způsobené poruchou 21. chromozomu. Jeho typickým projevem je mentální retardace a charakteristický výraz tváře. Náš chlapeček rovněž trpí sníženým svalovým tonusem (hypotonie) a má pohyblivější klouby (hypermobilita). Obojí mu komplikuje rozvoj hrubé i jemné motoriky. Má také sníženou imunitu, z čehož vyplývají častá respirační onemocnění.

S Lukym chodíme pravidelně na logopedii, grafomotoriku, orofaciální terapii (cvičení v oblasti obličeje) a ergoterapii. Z každého svého úspěchu se upřímně raduje a my s ním.

Lukyho bráška je vášnivý cyklista a oba hodně mrzí, že se nemůžou projíždět společně. Luky totiž neudrží rovnováhu. Proto by se nám velmi hodila tříkolka. Ta by Lukymu zvedla sebevědomí, umožnila mu trávit více času se svým bráškou a přirozeným způsobem posilovat svaly. Celé rodině by pak dala tříkolka možnost vyrážet na společné cyklistické výlety.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě