Tříkolka pro hyperaktivního Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříkolku

Obrázek daru
Mgr. Anna  Klíčová
Patron příběhu

Mgr. Anna Klíčová

asistent pedagoga

Komentář patrona

Jsem asistentkou pedagoga ve třídě, kterou Davídek navštěvuje. Pomáhám mu při výuce a se zapojení do kolektivu spolužáků. Davídek žije s maminkou a babičkou. Rodiče jsou rozvedení, tatínek však Davídka každých 14 dní navštěvuje. U Davídka byl diagnostikován specifický autismus a poruchy pozornosti s hyperaktivitou. Má problémy s koordinací, proto se nedokázal naučit jezdit na kole. Tříkolka by tak pro něj byla skvělou náhradou za kolo a umožnila by mu se zapojit do kolektivu stejně starých dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,620 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Devítiletý Davídek trpí atypickým autismem a ADHD s poruchou pozornosti. Projevuje se to zejména tak, že neustále skáče, pobíhá, v klidu nevydrží ani u jídla. Jednou mi vysvětloval, že když se hýbe, netočí se mu svět. Když se hýbat přestane, všechno kolem se úplně zblázní. Pokud má něčemu déle věnovat pozornost, stojí jí ho to hodně úsilí. Každá soustředěná činnost ho rychle unaví. Davídek se také potýká se strachem, který je pro ostatní nepochopitelný. Večer se bojí přejít z obýváku do předsíně a na WC. Když jde po schodech, drží se těsně u zdi a rukou si zakrývá oči. Do výtahu vůbec nedokáže vstoupit.

Ve škole má vlastní asistentku, která mu pomáhá s učením. Často ho musí vzít mimo třídu a pracovat s ním v kabinetu, protože Davídek buď ruší celou třídu, nebo je nesoustředěný. Kvůli své hyperaktivitě má také zkrácenou výuku.

Motivovat ho k tomu, aby se naučil nebo zkusil něco nového, je téměř nadlidský úkol. Všechno, co by ho mohlo nějak ohrozit nebo rozčílit, raději dopředu vzdá. Při prvním neúspěchu okamžitě hystericky pláče a vyvádí. V takovým stavech ho dokáže uklidnit jen jeho asistenční pes. Davídek ho obejme, pomazlí se s ním a hned je mu lépe.

Vzhledem k tomu, že se Davídek bojí jezdit na běžném kole, bych mu ráda pořídila tříkolku. Tříkolka je stabilní, takže na ní bude jezdit bez obav. Díky ní bychom mohli společně jezdit na výlety, samozřejmě i s pejskem. Davídkovi by možnost projíždět se venku rovněž pomohla lépe se začlenit do kolektivu ostatních dětí na sídlišti.

Protože jsem ale samoživitelka, nemohu Davídkovi tuto tříkolku pořídit. I když Davídkův otec posílá výživné a já pracuji na poloviční úvazek, na tříkolku našetřit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě