Tříkolka pro malého Vojtíška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální tříkolku; dar zajišťuje Loped-tříkolky, s.r.o.

Obrázek daru
Lenka Schlösingerová, DiS.
Patron příběhu

Lenka Schlösingerová, DiS.

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Vojtíšek je šikovný kluk, který by k procvičování a zpevňování svalů na těle potřeboval speciální tříkolku. A proč speciální? Klasické tříkolky totiž nejsou uzpůsobeny Vojtíškovu handicapu. A jízdu na kole také ještě nezvládne. Díky speciální tříkolce by se také zlepšily jeho koordinační a pohybové schopnosti, čímž by docházelo i ke stimulaci jeho psychomotorického vývoje. Zároveň by mohl jezdit venku s jinými, zdravými dětmi a zařadit se do jejich kolektivu. A to je pro každé dítě velmi důležité.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,320 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého tříletého synka, který trpí dětskou mozkovou obrnou

Malý Vojtíšek je veselý kluk, který je pro mě zdrojem obrovské radosti, ale také starosti. V životě to nebude mít zrovna jednoduché.

Moje těhotenství probíhalo v pořádku, dokud jsem nepřišla na poslední ultrazvuk. Na něm se totiž ukázalo, že Vojtíškovi prasklo střevo a má v bříšku tekutinu. Na svět si tak musel pospíšit, a proto jsem ve 38. týdnu podstoupila císařský řez. Vojtíška si hned vzali lékaři, kteří mu okamžitě provedli masáž srdce. Strach, který jsem v té době prožívala, že snad ani nedá popsat.

Měsíc můj malý hrdina strávil v inkubátoru, až poté jsem si ho mohla odvést domů. Ve třech měsících po však přepadl první epileptický záchvat. Další, které následovaly, už byly mnohem horší. Každé takové setkání s epileptickým záchvatem ho vývojově vrací o několik měsíců zpátky. Vojtíšek ale bere léky a já věřím, že se jednou záchvatů zbaví.

Vojtíškovi byla také diagnostikována dětská mozková obrna, která mu způsobila postižení pravé poloviny těla. Ve svých třech letech Vojtíšek chodí, ale kulhá – chůze je tak pro něj náročná. Lékaři mě rovněž varovali, že časem bude muset čelit skolióze páteře.

Vojtíšek by v rámci svého rehabilitování potřeboval speciální tříkolku. Ta by mu umožnila samostatně se pohybovat a byla by skvělým prostředkem pro posilování a zpevnění dolních končetin. Kvůli tomu, že má Vojtíšek potíže s pravou polovinou těla, by mu tříkolka také pomohla k lepší stabilitě těla, kterou při chůzi nemá. Náš rodinný rozpočet bohužel takový výdaj nepokryje. Vojtíška společně s jeho třemi sourozenci totiž vychovávám sama. Uživit 4 děti a financovat Vojtíškovu léčbu je tak pro mě těžké. A proto se obracím na vás s žádostí o finanční příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě