Tříkolka pro pohodáře Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříkolku; dar zajišťuje Loped.cz

Obrázek daru
Mgr. Milena Lisková Turková
Patron příběhu

Mgr. Milena Lisková Turková

ředitelka MŠ a ZŠ speciální NONA, o.p.s.

Komentář patrona

Míša chodí do MŠ a ZŠ speciální NONA, s jeho rodiči tak jsme v každodenním kontaktu. Jejich vztah k Míšovi je velmi krásný, příkladně se o něj starají. Míša trpí svalovou dystrofií a jeho zdravotní stav se zhoršuje. Má čím dál větší potíže s koordinací, je těžkopádný, motá se a klopýtá. Veškerý volný čas tak musí mít vyplněný cvičením a rehabilitacemi. A právě speciální tříkolka by pro něj byla skvělou rehabilitační pomůckou.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,380 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Míši

Čtyřletý Míša patří k dětem, které si užívají čas strávený ve školce. Má tam totiž spoustu kamarádů, s nimiž si může hrát. Míša rád maluje, chodí na procházky a hraje si s autíčky a autodráhou. Sledování pohádek rovněž patří k jeho oblíbeným činnostem, velmi si oblíbil seriál Máša a medvěd a film Mimoni. Míša je také zdatný tanečník a žádná hudba ho nenechá v klidu. Je to prostě můj šikovný kluk, který se dokáže radovat z každého dne.

Jeho život je ale poněkud komplikovaný. Míša má totiž diagnostikovanou Duchennovu muskulární dystrofii. Pod tímto hrůzu nahánějícím názvem se skrývá vrozená genetická vada, která postihuje pouze chlapce. Projevuje se ochabováním a ztrátou aktivní svalové hmoty, v poslední fázi napadá i dýchací a srdeční svaly. Na první pohled není na Míšovi nic znát, ale jakmile má vstát, hned je vidět, že to nejde tak lehce. Míša také víc padá a chodí po špičkách. Na delší vzdálenosti ho vozím v kočárku. K tomu se ještě přidal opožděný psychomotorický vývoj v oblasti jemné i hrubé motoriky, v řeči, v komunikaci i v sociálních i kognitivních schopnostech.

I když je Míša hodně šikovný, nedokáže se sám najíst, napít ani obléknout. Sám se neumyje ani neučeše, nosí plenky. Zatím je zcela závislý na mně a svém tátovi. Je to ale náš veselý kluk, kterého bychom za nic na světě nevyměnili.

S Míšou pravidelně cvičíme a jezdíme do lázní. Rehabilitace pod dohledem odborníků mu dělají moc dobře, ale samozřejmě cvičíme i doma. Nedávno nám byla doporučena speciální tříkolka, která by nám hodně pomohla s rehabilitací. Míša by jízdou na ní procvičoval svaly celého těla a věnoval se činnosti, která ho jistě bude moc bavit. Míša totiž nemůže skákat ani běhat a tříkolka pro něj představuje způsob, jak se pohybovat ve větší rychlosti – a to je něco, co si Míša moc přeje zažít. Sami mu z finančních důvodů tříkolku koupit nemůžeme, proto prosíme o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě