společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Týnce na rehabilitační stojan

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vertikalizační stojan

Obrázek daru
MUDr. Jana  Jamborová
Patron příběhu

MUDr. Jana Jamborová

praktická lékařka pro děti a dorost

Komentář patrona

Kristýnka je v mé péči, jsem její dětská obvodní lékařka. Týnka trpí svalovou dystrofií a svalovou hypotonii. Nechodí, ale s pomocí se dokáže posadit. Vertikalizační stojan zlepšuje její skoliózu a obecně jí umožňuje lépe zvládat každodenní činnosti jako např. mytí, čištění zubů apod.

Společně jsme vybrali
celou částku 47,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pohodářka Týnka a její příběh

V roce 2009 se nám narodila krásná holčička Kristýnka. Už od prvního nádechu má ale vrozenou svalovou dystrofii. Jedná se o neurologické onemocnění, kdy je zasaženo celé svalstvo a nervová soustava. I přes to všechno však máme doma pohodovou a veselou dcerku se zdravým intelektem. Týnka je kamarádská a je to prima parťák na cesty. Hodně spolu jezdíme po naší republice, loni jsme zdolali Sněžku i Ještěd. Chodí do 2. třídy běžné základní školy, kde má vlastní asistentku.

A jak vypadá náš život? Týnka používá hodně kompenzačních pomůcek – invalidní vozík, chodítko, vertikalizační stojan, dlahy na nohy. Pravidelně chodí rehabilitovat, plavat, 2x ročně pobývá v lázních a pokud vyjde počasí, jezdí i na koni. Z pravidelného cvičení má velmi pevné paže. Občas si z ní děláme legraci, že má ruce jako boxer. Ve svalech na nohách ale nemá žádnou sílu. Péče o dceru je 24 hodinová. Je nutné ji obléct, donést jídlo, pití, pomoci jí na WC.

Život s handicapovaným dítětem je na jedné straně velkým darem – hodně se toho o sobě dozvíte. Je to ale také zkouška trpělivosti a ochoty ostatních lidí. V současné bojujeme s tím, že nám Týnka odrostla vertikalizačnímu stojanu. Potřebovali bychom nový, pojišťovna nám ho bohužel nechce proplatit. Vertikalizační stojan slouží k protažení a správnému držení těla. Je potřeba, aby v něm Týnka denně stála alespoň hodinu. Jedná se o zásadní rehabilitační pomůcku, bez které se neobejdeme. Budeme proto rádi za jakýkoli finanční příspěvek na nákup nového stojanu. V tuto chvíli ho bohužel sami koupit nemůžeme. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě