Týnce na rehabilitační stojan

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vertikalizační stojan

Obrázek daru
MUDr. Jana  Jamborová
Patron příběhu

MUDr. Jana Jamborová

praktická lékařka pro děti a dorost

Komentář patrona

Kristýnka je v mé péči, jsem její dětská obvodní lékařka. Týnka trpí svalovou dystrofií a svalovou hypotonii. Nechodí, ale s pomocí se dokáže posadit. Vertikalizační stojan zlepšuje její skoliózu a obecně jí umožňuje lépe zvládat každodenní činnosti jako např. mytí, čištění zubů apod.

Společně jsme vybrali
celou částku 47,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pohodářka Týnka a její příběh

V roce 2009 se nám narodila krásná holčička Kristýnka. Už od prvního nádechu má ale vrozenou svalovou dystrofii. Jedná se o neurologické onemocnění, kdy je zasaženo celé svalstvo a nervová soustava. I přes to všechno však máme doma pohodovou a veselou dcerku se zdravým intelektem. Týnka je kamarádská a je to prima parťák na cesty. Hodně spolu jezdíme po naší republice, loni jsme zdolali Sněžku i Ještěd. Chodí do 2. třídy běžné základní školy, kde má vlastní asistentku.

A jak vypadá náš život? Týnka používá hodně kompenzačních pomůcek – invalidní vozík, chodítko, vertikalizační stojan, dlahy na nohy. Pravidelně chodí rehabilitovat, plavat, 2x ročně pobývá v lázních a pokud vyjde počasí, jezdí i na koni. Z pravidelného cvičení má velmi pevné paže. Občas si z ní děláme legraci, že má ruce jako boxer. Ve svalech na nohách ale nemá žádnou sílu. Péče o dceru je 24 hodinová. Je nutné ji obléct, donést jídlo, pití, pomoci jí na WC.

Život s handicapovaným dítětem je na jedné straně velkým darem – hodně se toho o sobě dozvíte. Je to ale také zkouška trpělivosti a ochoty ostatních lidí. V současné bojujeme s tím, že nám Týnka odrostla vertikalizačnímu stojanu. Potřebovali bychom nový, pojišťovna nám ho bohužel nechce proplatit. Vertikalizační stojan slouží k protažení a správnému držení těla. Je potřeba, aby v něm Týnka denně stála alespoň hodinu. Jedná se o zásadní rehabilitační pomůcku, bez které se neobejdeme. Budeme proto rádi za jakýkoli finanční příspěvek na nákup nového stojanu. V tuto chvíli ho bohužel sami koupit nemůžeme. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě