Ubytování a stravné na internátu pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ubytování a stravné na internátu na 3 měsíce

Obrázek daru
Bc. Veronika  Hladká
Patron příběhu

Bc. Veronika Hladká

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice Oblastní charity a cca 2x týdně docházím do Kristýnčiny rodiny. Maminka, která se sama stará o 3 děti, je v 2. stupni invalidního důchodu. Alimenty sice dostává, bohužel však velmi nepravidelně a v malé výši. Kristýnka by měla v září nastoupit na střední školu a maminka není a ani nebude schopná jí uhradit ubytování a stravné na internátu. Je totiž ve velké finanční tísni. Kristýnka, stejně jako její dva sourozenci, neustále slyší, že jim to či ono nemůže dopřát, uhradit internát a stravné je však nezbytné. Bez toho Kristýnka na školu nemůže nastoupit. A protože už maminka nemá jinou možnost, kde peníze sehnat, prosí s mojí podporou o pomoc vás. Díky vašemu finančnímu příspěvku bude moci Kristýnka vystudovat střední školu a jednou žít lepší život.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristýnky, jejíž maminka se potýká s finanční tísní

Patnáctiletá Kristýnka má za sebou úspěšné zakončení základní školy a v září se chystá na střední školu. Vybrala si obor kuchař-číšník a věří, že si díky tomu po škole rychle najde práci a postaví se na vlastní nohy. A ještě bude moci finančně podporovat maminku, která je v invalidním důchodu 2. stupně. Aby k tomu ale došlo, musí uhradit ubytování a stravné na internátě, a to alespoň do konce tohoto roku. Maminka, která však neustále bojuje s nedostatkem peněz, jí nic z toho zaplatit nemůže.

Maminka má kromě Kristýnky ještě dvě mladší děti, o které se stará sama. Alimenty jí chodí nepravidelně, navíc jen v minimální výši. Zvládne poplatit nájem, zálohy na elektřinu, vodu, teplo a základní potraviny. Nákup oblečení a bot už představuje velký problém.

Kristýnka dennodenně poslouchá, jak maminka nemá peníze a co všechno si nemohou dovolit, a už teď ví, že takhle žít nechce. Proto chce vystudovat praktický obor, který jí v budoucnu zajistí pravidelný příjem a lepší život. Pojďme jí proto pomoci s úhradou ubytování a stravného na internátu, aby své studium mohla úspěšně zahájit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě