společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Ubytování a stravné na internátu pro Kristýnku

Přispívali jste na

ubytování a stravné na internátu na 3 měsíce

Bc. Veronika  Hladká
Patron příběhu

Bc. Veronika Hladká

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice Oblastní charity a cca 2x týdně docházím do Kristýnčiny rodiny. Maminka, která se sama stará o 3 děti, je v 2. stupni invalidního důchodu. Alimenty sice dostává, bohužel však velmi nepravidelně a v malé výši. Kristýnka by měla v září nastoupit na střední školu a maminka není a ani nebude schopná jí uhradit ubytování a stravné na internátu. Je totiž ve velké finanční tísni. Kristýnka, stejně jako její dva sourozenci, neustále slyší, že jim to či ono nemůže dopřát, uhradit internát a stravné je však nezbytné. Bez toho Kristýnka na školu nemůže nastoupit. A protože už maminka nemá jinou možnost, kde peníze sehnat, prosí s mojí podporou o pomoc vás. Díky vašemu finančnímu příspěvku bude moci Kristýnka vystudovat střední školu a jednou žít lepší život.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristýnky, jejíž maminka se potýká s finanční tísní

Patnáctiletá Kristýnka má za sebou úspěšné zakončení základní školy a v září se chystá na střední školu. Vybrala si obor kuchař-číšník a věří, že si díky tomu po škole rychle najde práci a postaví se na vlastní nohy. A ještě bude moci finančně podporovat maminku, která je v invalidním důchodu 2. stupně. Aby k tomu ale došlo, musí uhradit ubytování a stravné na internátě, a to alespoň do konce tohoto roku. Maminka, která však neustále bojuje s nedostatkem peněz, jí nic z toho zaplatit nemůže.

Maminka má kromě Kristýnky ještě dvě mladší děti, o které se stará sama. Alimenty jí chodí nepravidelně, navíc jen v minimální výši. Zvládne poplatit nájem, zálohy na elektřinu, vodu, teplo a základní potraviny. Nákup oblečení a bot už představuje velký problém.

Kristýnka dennodenně poslouchá, jak maminka nemá peníze a co všechno si nemohou dovolit, a už teď ví, že takhle žít nechce. Proto chce vystudovat praktický obor, který jí v budoucnu zajistí pravidelný příjem a lepší život. Pojďme jí proto pomoci s úhradou ubytování a stravného na internátu, aby své studium mohla úspěšně zahájit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 19 dní
Učebnice do školy pro Vlaďku
1,000 Kč
Cílová částka 3,387 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh