Ubytování a stravné pro automechanika Tibora

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu stravného a internátu na 3 měsíce (leden - březen 2020)

Obrázek daru
Jarmila  Radimecká
Patron příběhu

Jarmila Radimecká

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Tiborem a jeho rodinou jsem se setkala při své práci v sociálně aktivizační službě. Tibor je veselý kamarádský chlapec, který se druhým rokem vyučuje automechanikem. Matka ho opustila, když mu byly čtyři a půl roku. O syna se nezajímá a na výživném dluží Tiborovu otci přes půl milionu. Tiborův otec nemá dobře placenou práci, ale dělá všechno proto, aby Tibor nestrádal. Na to, aby synovi zaplatil ubytování a stravování na internátě, mu peníze bohužel nezbývají. Přála bych jim oběma, aby se podařilo je finančně podpořit a pomoci jim s úhradou výdajů spojených s druhým pololetím školního roku.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,418 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tibora, jehož snem je stát se automechanikem

Tiborovi je šestnáct let a odmalička se zajímal o auta a o všechno, co se aut týkalo. Nikoho tedy nepřekvapilo, když doma oznámil, že se chce stát automechanikem. A ten sen se mu také plní, neboť už druhým rokem navštěvuje odborné učiliště. Ve škole prospívá a baví ho, ale jeho tatínek mu musí platit internát, stravu a dopravu, což představuje pro rodinu velkou finanční oběť.

Tibor to nemá v životě jednoduché. Jeho maminka ho opustila, když mu byly čtyři a půl roku a zůstali s tatínkem sami dva. Maminka se o něj nezajímá a neplatí výživné. Třebaže jeho tatínek nemá vysoký plat, snaží se Tiborovi všechno vynahradit a ve snu stát se automechanikem ho podporuje. Na zaplacení výdajů kolem školy mu ale peníze nezbývají. Aby Tibor školu zdárně dokončil, rozhodl se obrátit s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě