společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Učebnice do školy pro Vlaďku

Přispět můžete na

učebnice pro obor cukrářka

Lucie  Kenardžievová
Patron příběhu

Lucie Kenardžievová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Vlaďkou a její rodinou spolupracuji od začátku letošního roku. Maminka se společně se svým partnerem snaží pro své 4 děti udělat maximum, nedostatek financí jim ale umožňuje zaplatit pouze základní životní pohledávky. Vlaďka je velmi šikovná mladá slečna, která se zajímá o vaření, pečení a zdravý životní styl. V září proto nastupuje na střední školu, kde se bude věnovat svému vysněnému oboru cukrář. Vzhledem k nedobrému sociálnímu postavení rodiny a nezájmu Vlaďčina vlastního otce však nejsou v rodinném rozpočtu peníze na učebnice, bez kterých se Vlaďka ve škole neobejde. Pojďme jí proto společně s pořízením potřebných učebnic pomoci.

Vybráno 1,000 Kč
Zbývá 19 dní
Cílová částka 3,387 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Budoucí cukrářka Vlaďka a její příběh

Šestnáctiletá Vlaďka moc ráda peče. Má radost, když jejím třem sourozencům, mamince a jejímu příteli její bábovky, bublaniny a dorty chutnají. Někdy peče i pro své kamarády. Když si proto měla vybrat, kam nastoupí po základní škole, cukrařina byla jasnou volbou.

Aby mohla být Vlaďka ve studiu úspěšná, potřebuje učebnice. Když však doma s maminkou sečetly, kolik učebnice budou stát, dostaly se k částce, která rodině po úhradě všeho nezbytného nezbývá. Maminka se svým partnerem a dětmi bydlí v malém bytě, kde platí vysoký nájem. Maminčin přítel pracuje u technických služeb a maminka pobírá rodičovský příspěvek. Na nic nad rámec základních výdajů už nemají peníze. Proto se maminka rozhodla požádat touto cestou o pomoc.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní potřeby pro Patrika
0 Kč
Cílová částka 2,777 Kč
Podpořit příběh