Uhlí pro Ondru, Viktorku a Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

uhlí na sezónu 2018/2019

Obrázek daru
Hana Klvanová, DiS.
Patron příběhu

Hana Klvanová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodina spolupracuje s naší sociálně aktivizační službou, kde pracuji. Maminka se s dětmi ocitla v tíživé životní situaci poté, co je otec doslova vyhodil na ulici. Ze všech sil se snaží rodinu zabezpečit, přes nedostatek financí sehnala pro sebe a děti bydlení. Problémy s pronajímatelem zapříčinily, že jí byly dávky, na které prokázala nárok, vyplaceny téměř o půl roku později a dostala se tak do dluhů. O děti se stará a velmi je miluje.

Loňskou topnou sezónu doma topili dřevem, a ještě museli dotápět elektrickými přímotopy. Podle toho také vypadalo vyúčtování za elektřinu. Doteď mají dluh. Díky nákupu uhlí bude rodina celou zimu v teple a maminka bude moci řešit další nezbytné potřeby svých dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,564 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby byli Ondřej, Viktorka a Lukášek letos v zimě v teple

Mám tři báječné děti Ondřeje, Viktorku a nejmladšího Lukáška. Bývalý manžel nás vystěhoval z bytu. Při svých nevelkých možnostech jsem narychlo sehnala bydlení, ale nájemní smlouvu jsem dostala až po osmi měsících bydlení. Teprve pak jsem mohla požádat o dávky na bydlení.

Během těchto osmi měsíců jsem se dostala do dluhů, takže nyní i při vyplácení sociálních dávek na bydlení vím, že nebudu mít na uhlí na nadcházející topnou sezónu. Celé totiž padnou na nedoplatek za loňskou zimu, kdy jsem dětem přitápěla elektrickými přímotopy.

Velice by nám pomohlo, kdybych mohla nakoupit uhlí, které je daleko výhřevnější než dřevo. Loni jsem byla neustále u kamen a teplo stejně nebylo dostatečné.

Přeji si pro Ondru, Viki a Lukyho útulný, byť skromný domov. V chladném bytě je vše smutnější. Děkuji za vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě