Pomozte s námi ukrajinským dětem v ČR

Obrázek příběhu
Celkově jsme pro děti z ukrajinských rodin vybrali už
3,145,948 Kč.
Chci darovat
nebo

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.


Víte, že můžete Patrona dětí podporovat pravidelně? Jak na to?

Sdílet příběh:
Vím o dítěti, které potřebuje pomoc
PatronDětí

Patron dětí je charitativní projekt Nadace Sirius, který je zaměřen na přímou a opakovanou pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným nezletilým dětem z celé České republiky formou veřejných adresných sbírek. Děti získají přímo věcné dary nebo služby, s výjimkou mimořádné pomoci peníze rodinám neposíláme.

Mimořádná hotovostní pomoc pro ukrajinské děti a jejich rodiny v ČR

V souvislosti s invazí ruské armády na Ukrajinu a nuceným útěkem tisíců rodin před válkou vyhlašuje Patron dětí, projekt Nadace Sirius, mimořádnou pomoc pro rodiny s dětmi, které hledají bezpečí na území naší země.

Díky nebývalé vlně solidarity se státním institucím ČR a neziskovým organizacím podařilo pro tyto rodiny zajistit mnohamilionovou pomoc, která zahrnuje základní životní potřeby, ubytování a další položky. Projekt Patron dětí nabízí těmto rodinám jako logickou nadstavbu ještě hotovostní pomoc (v této chvíli 5 000 Kč na dítě ve věku do 18 let) na specifické potřeby, které dosavadní pomoc nezahrnuje nebo na náklady spojené s adaptací v novém prostředí.

Projekt Patron dětí a Nadace Sirius budou i nadále pečlivě sledovat situaci válečných uprchlíků s dětmi, vyhodnocovat jejich aktuální potřeby a směřovat svou pomoc tam, kde podle nich přinese těmto rodinám největší prospěch.

Jak pomoc funguje

Stejně jako v případě jiných mimořádných pomocí příběhy jednotlivých dětí nezveřejňujeme. Sdílíme s vámi však informace, kterým dětem jsme skutečně pomohli.

Stále platí, že

  • 100 % daru jde na pomoc dítěti,
  • všechny žádosti mají svého Patrona, kterým jsou spolupracující neziskové organizace,
  • všechny žádosti i Patroni jsou velmi pečlivě prověřováni oddělením risku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě