Pomozte s námi ukrajinským dětem v ČR

Obrázek příběhu

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:
Vím o dítěti, které potřebuje pomoc
PatronDětí

Patron dětí je charitativní projekt Nadace Sirius, který je zaměřen na přímou a opakovanou pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným nezletilým dětem z celé České republiky formou veřejných adresných sbírek. Děti získají přímo věcné dary nebo služby, s výjimkou mimořádné pomoci peníze rodinám neposíláme.

Pomoc pro ukrajinské děti a jejich rodiny v ČR

V souvislosti s invazí ruské armády na Ukrajinu a nuceným útěkem tisíců rodin před válkou vyhlásil Patron dětí, projekt Nadace Sirius, pomoc pro rodiny s dětmi, které hledají bezpečí na území naší země.

Patron dětí poskytoval mimořádnou hotovostní pomoc ve výši 5 000 Kč pro ukrajinské děti a jejich rodiny, které utekly před válkou do ČR od 4. 3. do 15. 5. 2022. Hotovostní pomoc byla určena na překlenutí prvního období po útěku do ČR a sloužila zejména na pokrytí specifických potřeb dětí, které nezahrnovala jiná pomoc nebo na náklady spojené s adaptací v novém prostředí.

Projekt Patron dětí a Nadace Sirius i nadále pečlivě sledují situaci válečných uprchlíků s dětmi, vyhodnocují jejich aktuální potřeby a směřují svou pomoc tam, kde podle nich přinese těmto rodinám největší prospěch.

Stále platí, že

  • 100 % daru jde na pomoc dítěti,
  • všechny žádosti mají svého Patrona,
  • všechny žádosti i Patroni jsou velmi pečlivě prověřováni oddělením risku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě