Úleva od bolesti pro Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný pobyt u moře pro jedno dítě

Obrázek daru
Mgr. Hana  Horská
Patron příběhu

Mgr. Hana Horská

ředitelka školy

Komentář patrona

Davídka znám z naší školy, kde působím jako ředitelka, ale také jako jeho učitelka. Davídek chodí do 7. třídy a je žákem s dlouhodobými speciálními vzdělávacími potřebami, které vyplývají z jeho zdravotního stavu. Pere se totiž se souběžným postižením více vadami. Kromě dětské mozkové obrny ho trápí lehké mentální postižení, středně těžké zrakové postižení a epilepsie. Davídek bydlí se svojí maminkou a třemi sourozenci (8, 19 a 25 let), kteří ho mají moc rádi. I přes všechny těžkosti, které s Davídkem zažívají, je rodina velmi harmonická, spolupracující a pečující. Maminka by Davídka nyní ráda vzala na ozdravný pobyt k moři. Slaná voda a pohyb v ní totiž uvolňuje Davídkovy spastické nohy, plavání v moři má rovněž pozitivní vliv na jeho psychiku. Společně strávené chvíle s maminkou také utuží jejich vztah a v novém prostředí si oba odpočinou od běžných starostí, kterým musí čelit v průběhu roku. Protože si ale takový výdaj maminka nemůže dovolit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,106 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého synka Davídka

Davídek se narodil předčasně, už ve 30. týdnu. Vážil necelá 2 kila a lékaři mě připravovali na to, že nebude zcela v pořádku. Jako tříměsíčnímu miminku mu byla diagnostikována dětská mozková obrna s postižením všech končetin. Okamžitě jsem s ním začala docházet na různé rehabilitace a cvičení, jejichž cílem bylo a stále je mého chlapečka rozhýbat. Jakkoli se o to však já i řada odborníků snažíme, moc se nám to nedaří.

Davídkovi je dnes 14 let a pořád je to stejně usměvavý a optimistický kluk, což si drží už od narození. Zejména nohy ho ale pořád zlobí – občas se na ně hodně mračí. Nedokáže sedět ani chodit, neleze, sám se nenají a nosí plenky.

Lékaři mu nyní doporučili odjet na ozdravný pobyt u moře, kde by se hlavně jeho nohám výrazně ulevilo. Plavání ve slané vodě totiž uvolňuje spasticitu (zvýšené svalové napětí) končetin, díky čemuž by se Davídek zbavil bolestí. Pro mě jako samoživitelku ale není reálné našetřit na pobyt u moře pro něj i pro mě – a sám jet samozřejmě nemůže.

Kromě Davídka se ještě starám o osmiletého Danielka a devatenáctiletou Veroniku, která studuje na střední škole. Bydlí s námi ještě můj nejstarší syn Jakub, ten je už ale soběstačný a hodně mi pomáhá. Já pobírám na Davídka příspěvek na péči 4. stupně. Protože ale musím pružně reagovat na všechny jeho potřeby, není pro mě snadné sehnat si práci, kde by mi umožnili se jen tak sebrat a jet pro syna. Příležitostně ale pracuji v městském ústavu sociálních služeb a dokončuji rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách.

Protože je pro mě v tuto chvíli nemožné našetřit na ozdravný pobyt, prosím vás o pomoc. Někomu se může zdát, že pobyt u moře je jakýsi nadstandard, který není nutný. Pro mého syna však moře představuje úlevu od bolesti, která je každodenní součástí jeho života. Budu vám moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě