Úleva od bolestí pro Ondru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

infrasaunu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Brunová
Patron příběhu

Mgr. Jana Brunová

učitelka

Komentář patrona

Ondru znám ze školy pro tělesně postižené, kde pracuji. Je to velmi přátelský, hodný, ale úzkostlivý kluk, který je často nemocný. Má však velmi obětavé rodiče, kteří se mu maximálně věnují. Troufám si říct, že dnes jsme už s jeho rodiči přátelé. Vím, co pro svého syna dělají, a chtěla bych jim touto cestou pomoci. Ondra má těžkou mentální retardaci s okohybnou poruchou, diparézu DKK a paleocerebelární syndrom. Špatně snáší malé prostory a hodně lidí, proto je pro něj extrémně těžké být v infrasauně s jinými lidmi. Infrasauna mu ale pomáhá jak fyzicky, tak i psychicky, proto by bylo skvělé, kdyby ji měl doma. Protože ale stojí spoustu peněz, které rodina nemá, žádáme společně Patrona dětí a jeho dárce o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,942 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého syna Ondry

Náš čtrnáctiletý Ondra se narodil jako zdravý kluk. První týdny s ním byly kouzelné. Těšili jsme se z každého jeho úsměvu a byli jsme nesmírně šťastní. Pak se ale v našich životech objevil velký černý mrak.

V sedmi měsících toho Ondra ještě moc neuměl. Trošku mě to zneklidňovalo, takže jsem s ním pro jistotu zašla k lékařce. Ta mě uklidnila s tím, že kluci bývají línější a že Ondrášek své vrstevníky jistě brzy dožene. Na kontrole, která proběhla o měsíc později, však na Ondráškovi nebyl vidět vůbec žádný pokrok. Rovnou tak putoval na neurologii, kde jsme se dozvěděli něco, co nám zcela změnilo život. Vyšetření u něj odhalilo diparézu (postižení) dolních končetin, těžkou mentální retardaci, paleoceleberální syndrom, který způsobuje problémy s motorikou, a okohybnou poruchu.

Od té doby jsme strávili spoustu času po nemocnicích. Ondrášek si dokonce možná myslel, že sterilní prostředí, bílé pláště a pípající monitory jsou jeho domovem. Doma, ve své postýlce a se svými plyšáky byl minimálně. Dnes už je z něj velký kluk, který chodí do 8. třídy speciální školy. Bohužel má potíže s chůzí. Podlamují se mu kolena a nedokáže sám chodit. Pohybuje se převážně na invalidním vozíku. Přesto je to ale veselý kluk, který má rád lego, skládání puzzle, zpěv a jízdu autem, hodně času také tráví venku. Ze všeho nejvíc ale miluje plavání v bazénu. V poslední době se však koupe jen doma ve vaně, protože mu začal vadit hluk a lidé kolem něj. Ze stejného důvodu jsme také přestali navštěvovat veřejnou infrasaunu, protože ho všudypřítomní lidé stresovali.

Infrasauna představuje skvělý typ terapie, který s Ondráškem dělá zázraky. V infrasauně se Ondrovi prohřívají a uvolňují nohy, zároveň dochází k intenzivnímu prokrvení všech orgánů a celého pohybového aparátu, čímž se zlepšuje látková výměna v těle. Organismus se tím důkladně pročisťuje, mizí únava, zvyšuje se fyzická i psychická výkonnost a odolnost vůči nemocem. Rádi bychom mu proto infrasaunu pořídili domů. Protože ale splácíme hypotéku na domeček, který už 11 let postupně opravujeme, a vychováváme ještě jedenáctiletou dceru, nezbývají nám na ni peníze. A tak se obracíme na vás.

Uvědomujeme si, že dětí, které potřebují pomoc, je opravdu hodně. Náš Ondra má navíc štěstí v tom, že má nás a ví, jak moc ho milujeme. Přesto jsme se ale rozhodli zkusit své štěstí. Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přečetli si náš příběh až do konce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě