Upovídané Charlottce na pohybovou terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní program pohybové terapie KLIM-THERAPY, která bude probíhat v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Renata Kežlínková
Patron příběhu

Renata Kežlínková

masérka

Komentář patrona

Charlottky maminka mě kdysi oslovila s dotazem, zda bych její dcerku nemohla masírovat a tejpovat. A od té doby se s nimi pravidelně vídám. Charlottka má velké problémy s chůzí a koordinací, ale po absolvování pohybové terapie v Klimkovicích se její stav vždycky zlepší. Celá rodina se velmi snaží, pravidelně s ní rehabilitují, ale léčba Charlottky je pro ně finančně velice náročná.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,123 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Charlottka cítila jistější v chůzi

Desetiletá Charlottka je neskutečně upovídaná malá slečna, která si umí všechno vyřídit a zařídit. Občas dokáže o kdejaké prkotině mluvit strašně dlouho. Moc ráda chodí do školy, kde ji spolužáci berou přesně takovou, jaká je. Pokaždé, když po návratu z lázní vejde do třídy, se děti postaví a tleskají jí. Charlottka se totiž vždycky snaží vejít do třídy po svých.

Charlottka se narodila už ve 32. týdnu. Žádné velké komplikace nás zpočátku nečekali, přesto jsme si 3 měsíce pobyli v nemocnici. S postupem času se ale ukázalo, že bude mít Charlottka problémy s pohybem. Když se naučila postavit se, stála pořád na špičkách. Trošku nás to znepokojovalo, tak jsme ji pro jistotu vzali k neuroložce. Ta nás utvrdila v tom, že má Charlottka problémy s koordinací a s chůzí, a doporučila nám rehabilitace v lázních. To měla naše dcerka 16 měsíců. A tak jsme jeli do lázní. Tento pobyt nám však toho z hlediska rozvoje zdravotního stavu Charlottky moc nedal.

Pak nám ale naše pediatrička řekla, že se právě jedna maminka vrátila z Klimkovic, a byla z toho nadšená. Charlottce bylo něco málo přes dva roky, když jsme se tam poprvé vydali. Od té doby jezdíme do Klimkovic 2x do roka. Charlottce velmi pomáhá program pohybové terapie KLIM-THERAPY. Vždy, když se po absolvování tohoto pobytu vrátíme domů, vidíme, o kolik se Charlottka zlepšila. To je pro nás tou nejlepší motivací k další práci.

S Charlottkou samozřejmě cvičíme i doma. Dvakrát týdně pak jezdíme na cvičení k naší fyzioterapeutce, chodíme na masáže nohou a zad. Pohybová terapie KLIM-THERAPY ale Charlottce pomáhá nejvíc. Výdaje za její léčbu jsou však téměř astronomické, a proto bychom byli rádi za příspěvek na další takový pobyt.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě