Upravená autosedačka pro autistu Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravenou autosedačku; dar zajišťuje Autosedackyjenca.cz

Obrázek daru
Zuzana Fousková
Patron příběhu

Zuzana Fousková

asistentka pedagoga

Komentář patrona

Jsem Matyáškova asistentka na základní škole. Matyášek byl prvním človíčkem, o kterého jsem se jako asistentka začala starat. K nám do školy nastoupil v květnu 2018 a už teď dělá obrovské pokroky. Je to neuvěřitelný bojovník a šikulka. Mám ho moc ráda a věřím, že on nám všem ještě ukáže, co v něm je. Matyášek má kombinované postižení a poruchu autistického spektra. Je plně odkázaný na pomoc druhých, sám se nedokáže najíst, dojít si na WC, jeho chůze je hodně nestabilní. Máťa má ještě mladší sestřičku Karolínku, která je naštěstí zdravá. Obě děti vychovává babička a má za to můj obrovský respekt. Babička by teď potřebovala speciálně upravenou autosedačku, bez které se kvůli Matyáškovi neobejde zejména při delších cestách. Z normální autosedačky se Matyášek vždycky dostane ven, takže pro něj není bezpečná. Pojišťovna na autosedačku nic nepřispěje, proto společně žádáme o pomoc a podporu vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 58,765 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vychovává svého autistického vnoučka

Matyášek je pětiletý chlapeček, kterému zemřela maminka. Od té doby se o něj i jeho mladší sestřičku stará babička.

Péče o Matyáška pro babičku není snadná. Její vnouček má totiž diagnostikovaný nízkofunkční autismus, psychomotorickou retardaci a hyperkinetický syndrom. Trápí ho také rozštěp rtu a patra. V květnu loňského roku ale začal navštěvovat přípravný ročník speciální základní školy, kde za velmi krátkou dobu udělal obrovské pokroky. Najednou už zvládl být celý den bez plenek, dokázal sníst něco jiného než kašovitou stravu a přestal okusovat vše, co mu přišlo do cesty. A to je obrovský úspěch!

Matyášek jezdí s babičkou na časté kontroly k lékařům, každá cesta je ale utrpením pro ně oba. Matyášek nesnese městskou hromadnou dopravu, vadí mu zvuky a hluky kolem, snadno se rozruší a pak se cítí unavený. Babička ho proto musí vozit autem, do kterého ale nemá vhodnou autosedačku. Ze stávající se Matyášek vždycky po chvíli dostane ven. Rodina by proto potřebovala novou autosedačku, která pro něj bude pohodlná a hlavně bezpečná. Babička bohužel není schopná na ni v krátké době našetřit, proto požádala o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě