společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Usměvavé Karolínce vozík ke svobodnějšímu pohybu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na invalidní vozík; dar zajišťuje Medicco

Obrázek daru
Blanka  Krédlová
Patron příběhu

Blanka Krédlová

pedagogický pracovník

Komentář patrona

Kája je velmi sympatická slečna, která navštěvuje základní školu. Ve škole a mezi dětmi je moc ráda a zapojuje se do všeho dění. Ve třídě jí pomáhá asistentka, doma o ni vzorně pečují rodiče a mladší bráška. Společně podnikají různé výlety do přírody.

Karolínka má těžké kombinované postižení, pohybuje se pouze na invalidním vozíku, který má na míru dělané doplňky. Na rovnějším povrchu ho zvládne obsluhovat i sama. V současné době má však vozík, který jí už nevyhovuje svou velikostí.

Rodina proto řeší výrobu nového vozíku, na něj by měli část doplatit (část hradí pojišťovna). Vzhledem k tomu, že i maminka je ze zdravotních důvodů doma, rodinu živí jen tatínek.

Z tohoto důvodu bych se jim ráda pokusila zajistit částku na doplatek za vozík, aby Kája mohla co nejdříve jezdit v novém a větším.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,180 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Karolínka se sama nepostaví ani nechodí, sama se však dokáže pohybovat pomocí vozíku

Karolínka je přátelská dívka, úsměv a sranda k ní neodmyslitelně patří. S radostí pomáhá mamince i tatínkovi. Miluje hudbu a zpěv. Na každý výlet, který s rodiči a bráškou podnikají, se těší stejně jako do školy mezi své spolužáky a na nové věci. Ráda si hraje se svou kočičku jménem Molly. Jejím oblíbeným seriálem je Ordinace v Růžové zahradě 2.

Holčička má dětskou mozkovou obru v kvadruparetické formě, těžkou psychomotorickou retardaci, mikrocefálii a oční vadu. Je plně závislá na vozíčku, který se stal malým. Rodiče již požádali o nový, pojišťovna jej po dlouhé době schválila a z větší části přispěje. Zbývá však ještě doplatek, na který momentálně rodiče nemají finance. Tatínek byl nějakou dobu ze zdravotních důvodů na nemocenské, která se prodloužila i z kvůli zasažení nemocí Covid-19. Proto se obrací na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Z důvodu DMO se Karolínka nepostaví a nemůže chodit, nedokáže se ani sama posadit nebo natáhnout nohy. Dokáže se překulit z bříška na záda a zpět, stěží se zvládne plazit po zemi. Levá strana těla je horší než ta pravá. Pravou rukou zvládne udržet láhev s pitím nebo si přidržet různé věci. S pomocí obou rukou se dokáže pohybovat na vozíku. Je pro ni opravdu důležitý. Ze svého stávajícího však již vyrostla a stal se pro ni velmi nepohodlným, ani jeho stav už není nejbezpečnější.

S Vaší pomocí, o kterou rodiče prosí, by dívenka mohla mít vozík nový i s úpravami, pomocí kterých by jej snadněji ovládala. Karolínka vozík využije za každých okolností, při pohybu v domácnosti, ve škole a stejně tak i během společných výletů s rodinou. Celá rodina bude za tuto nezbytnou pomůcku velmi vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě