Usměvavé Terezce na zdravotní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální zdravotní kočárek; dar zajišťuje Ladol.cz

Obrázek daru
Ivana  Starečková
Patron příběhu

Ivana Starečková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezku znám od narození, s její maminkou jsme kamarádky asi 30 let. Poznaly jsme se už na základní škole. Terezku mám moc ráda, jsem pro ni blízká teta. Malá princezna bohužel trpí vzácným genetickým onemocněním, kvůli kterému je téměř nepohyblivá. Potřebuje proto speciální kočárek, upravený přesně pro ni, kde má popruhy na sezení, oporu na nohy a nějaké polstrování. Protože si ale rodiče musí kočárek hradit sami a jeho cena je opravdu vysoká, rozhodli se s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Terezky, která bojuje se vzácným genetickým onemocněním

Dvouletá Terezka je můj malý smíšek. Bohužel ji však trápí řada nemocí, se kterými den co den bojujeme. Narodila se totiž se vzácným genetickým onemocněním, ke kterému se časem přidala epilepsie, cukrovka, strabismus (šilhání) a opožděný psychomotorický vývoj. Vývojově je dnes na úrovni čtyřměsíčního dítěte.

Terezka se nepřetočí na bříško, neplazí se ani nepase koníčky. Sama je schopná jen ležet na zádech. Chodíme s ní však cvičit do speciálního neurologického centra, docházíme na hipoterapii (terapie s využitím pohybu koně) a chystáme se do lázní. Od září také navštěvuje denní stacionář, vždy na 4 hodiny denně, kde s ní fyzioterapeut cvičí dle Bobath konceptu, věnují se jí tam ale i ergoterapeut a logoped.

Aby mohla Terezka vnímat svět i z jiného úhlu, pořídili jsme vertikalizační stojan, ortézky na nohy a samozřejmě kočárek, který nám umožňuje vyrážet ven. Terezka nám však roste jako z vody a stávající kočárek je jí už malý. A to je pro nás velký problém. Bez kočárku se totiž nikam nedostaneme. Potřebovali bychom tak nový zdravotní polohovatelný kočárek s upraveným polstrováním a různými opěrkami. Ten je pro Terezku ideální, protože jí umožňuje perfektní rozhled v sedu a pohodlí.

Byla jsem se informovat v pojišťovně na možnosti příspěvku, bohužel mi ale bylo řečeno, že si kočárek musíme koupit z vlastních prostředků. Jeho pořizovací cena je však 25 500 korun, což je pro nás příliš. S manželem Terezce neustále nakupujeme různé kompenzační pomůcky a platíme drahé rehabilitace, na kočárek nám už ale nezbývá. Proto moc prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě