Valentýnce na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Marie Bartošková
Patron příběhu

Marie Bartošková

kurátorka pro děti a mládež

Komentář patrona

Valču jsem poznala pracovně před lety, kdy se rodina vlivem smrti tatínka dostala do velkých potíží. Maminka byla nucena prodat dům a přestěhovat se s dětmi do podnájmu. Valentýnka má dva bratry, kteří začali mít problémy s chováním, jež u jednoho z nich vyústily v nepodmíněný trest. Naštěstí se oba dali dohromady. Vždy, když se už zdá, že bude lépe, přijde bohužel další potíž. Maminka si kupříkladu myslela, že konečně ušetří nějaké peníze, zvedlo se jí však nájemné. Valča by v létě moc ráda vyrazila na letní tábor, maminka ale nemá na jeho úhradu peníze. Proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví smutný příběh své rodiny

Třináctiletá Valentýnka je mojí vymodlenou holčičkou. Společně s jejím tatínkem, dvěma brášky a sestřenicí, kterou jsme si vzali do péče, jsme bydleli v krásném domě. A já žila svůj sen o krásné a velké rodině.

Začátkem října roku 2011 měl však tatínek Valentýnky autonehodu. Pět měsíců ležel v nemocnici v kómatu. Lékaři mi doporučovali, abych ho umístila na LDN, ale to jsem odmítla a vzala si ho domů. Po 3 měsících však svůj boj o život prohrál. Zemřel nám v květnu roku 2012.

Pro naši rodinu to bylo hodně těžké období. Musela jsem prodat dům a přestěhovat se s dětmi do podnájmu. Situace se dokonce natolik vyhrotila, že jsem požádala o osobní bankrot. V té době navíc začali mít problémy oba moji synové. Chvilku jsem si myslela, že se z toho prostě musím zbláznit. Naštěstí vše dobře dopadlo a oba synové teď žijí spořádaným životem, pracují a osamostatnili se.

Bylo to ale náročné období, a to nejen pro mě, ale i pro Valentýnku. Nyní se už situace trošku stabilizovala, finančně na tom však nejsme dobře. Když poplatím vše potřebné a uhradím splátku insolvence, nezbydou mi už žádné peníze na volnočasové aktivity Valentýnky. Ta si moc přeje zažít letní tábor, v posledních týdnech o ničem jiném nemluví. A protože chci, aby o prázdninách prožila nějaké dobrodružství a neseděla sama doma, prosím vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě