Valentýnce na vybavení pokojíčku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vybavení pokojíčku (postel a skříň); dar zajišťuje Ikea.com

Obrázek daru
Marie Bartošková
Patron příběhu

Marie Bartošková

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Valču jsem poznala při výkonu svého zaměstnání. Je to šikovné, chytré a obětavé děvče. Zodpovědně o ní mohu říct, že je "srdcařka". Valča je sestrou chlapců, kteří začali mít po smrti svého otce, kdy rodina přišla o dům, velké potíže s chováním. U jednoho bratra došlo k nepodmíněnému trestu, druhý užíval drogy. Maminka je v insolvenci, navíc je už třetí měsíc v pracovní neschopnosti. Valči rodina se nedávno přestěhovala do nového bydlení, kde má Valča svůj pokoj. Vzhledem k tomu, že je finanční situace rodiny špatná, nemohou si dovolit nový pokojíček vybavit nábytkem.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,518 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Valentýnka (11 let) byla velmi chtěné dítě. Bydlela v krásném domě se svými brášky a sestřenicí, kterou jsme si s manželem vzali do péče. Žili jsme spokojeně a mně se splnil sen o velké a krásné rodině.

Začátkem října roku 2011 měl však otec Valentýnky autonehodu. Pět měsíců ležel v nemocnici v kómatu. Lékaři mi doporučovali, abych ho umístila na LDN, ale to jsme odmítla. Vzala jsem si ho domů. Po 3 měsících svůj boj o život prohrál. Zemřel nám v květnu roku 2012.

Pro naši rodinu to bylo hodně těžké období. Musela jsem prodat dům a přestěhovat se s dětmi do podnájmu. Situace se dokonce natolik vyhrotila, že jsem požádala o osobní bankrot. V té době navíc začali mít problémy oba moji synové. Jeden skončil ve vězení, druhý začal užívat drogy. Chvilku jsem si myslela, že se z toho prostě musím zbláznit. Naštěstí vše dobře dopadlo a oba synové teď žijí spořádaným životem. Pracují a osamostatnili se.

Bylo to ale náročné období, a to nejen pro mě, ale i pro Valentýnku. Teď už snad bude vše dobré. Přestěhovali jsme se do nového bytu, kde má Valentýnka svůj pokojíček. Chtěla bych jí ho hezky zařídit, ale nezbývají mi na to peníze. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím projektu Patron dětí a poprosit o příspěvek na skříň a postel. Přála bych si, aby měla Valentýnka své království, kde se bude cítit bezpečně a šťastně.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě