společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Vaškovi na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský tábor MASH 4077

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi od října roku 2017. Snažím se jim pomáhat v jejich těžké životní situaci. Rodina se bohužel potýká s velkými dluhy. Před nějakým časem u sebe nechali bydlet bratra Vaškova tatínka, který si na ně vzal spoustu půjček, jež nesplácí. Rodina se o tom dozvěděla až tehdy, kdy už bylo jasné, že bude splácení na nich. Vaškův tatínek se také rozhodl, že půjde pracovat jako živnostník pro jednu firmu. Majitel mu ale neplatil a tak se dostali do dalšího koloběhu dluhů a půjček. Rodiče mají 3 děti, které musí zaopatřit. Na to nejnutnější jim peníze stačí, na volnočasové aktivity jim však už nezbývá. Momentálně tak nemohou Vaškovi zaplatit tábor, o kterém sní. Proto se společně obracíme s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Vaška, kterému chybí kamarádi

Jsem maminkou jedenáctiletého Vaška, který je nejstarší z mých 3 dětí. Nedávno za mnou přišel s tím, že si moc přeje jet na letní tábor, který je postaven ve stylu seriálu MASH. Tento seriál má Vašek strašně rád, spoustu replik umí zpaměti. Rádi bychom mu s manželem jeho přání splnili, bohužel si ale takový výdaj nemůžeme dovolit. Proto žádáme o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Momentálně se nacházíme ve finanční tísni. Máme dluhy, které splácíme, jde to ale hodně těžko. Počítáme každou korunu. Do dluhů nás dostal manželův bratr, kterého jsme u sebe kdysi nechali bydlet. Ten si na můj občanský průkaz půjčil spoustu peněz, o čemž jsme neměli vůbec tušení. Přišli jsme na to až v době, kdy už byla jasné, že jeho dluhy budeme muset splácet my. Manžel sice pracuje, já jsem ale na rodičovské dovolené. Všechno se tak snažíme utáhnout zejména z manželova platu.

Vašek si uvědomuje, jak nás celá situace trápí. Nedostatek peněz v rodině se však podepisuje i na něm. Děti se mu ve škole posmívají, že jsme chudí, dokonce si vyslechl i to, že „smrdí“. Hodně se uzavřel do sebe a do školy vůbec nechtěl chodit. Přitom je to zvídavý, upovídaný a chytrý kluk, který byl vždycky mezi dětmi moc rád. Proto si myslím, že by mu nové prostředí v podobě letního tábora moc prospělo. Dostal by se mezi děti, které neví, jak na tom jsme. Jistě by si našel spoustu kamarádů a byl zase tím šťastným klukem, kterým býval dříve.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě