Vaškovi na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský tábor MASH 4077

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi od října roku 2017. Snažím se jim pomáhat v jejich těžké životní situaci. Rodina se bohužel potýká s velkými dluhy. Před nějakým časem u sebe nechali bydlet bratra Vaškova tatínka, který si na ně vzal spoustu půjček, jež nesplácí. Rodina se o tom dozvěděla až tehdy, kdy už bylo jasné, že bude splácení na nich. Vaškův tatínek se také rozhodl, že půjde pracovat jako živnostník pro jednu firmu. Majitel mu ale neplatil a tak se dostali do dalšího koloběhu dluhů a půjček. Rodiče mají 3 děti, které musí zaopatřit. Na to nejnutnější jim peníze stačí, na volnočasové aktivity jim však už nezbývá. Momentálně tak nemohou Vaškovi zaplatit tábor, o kterém sní. Proto se společně obracíme s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Vaška, kterému chybí kamarádi

Jsem maminkou jedenáctiletého Vaška, který je nejstarší z mých 3 dětí. Nedávno za mnou přišel s tím, že si moc přeje jet na letní tábor, který je postaven ve stylu seriálu MASH. Tento seriál má Vašek strašně rád, spoustu replik umí zpaměti. Rádi bychom mu s manželem jeho přání splnili, bohužel si ale takový výdaj nemůžeme dovolit. Proto žádáme o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Momentálně se nacházíme ve finanční tísni. Máme dluhy, které splácíme, jde to ale hodně těžko. Počítáme každou korunu. Do dluhů nás dostal manželův bratr, kterého jsme u sebe kdysi nechali bydlet. Ten si na můj občanský průkaz půjčil spoustu peněz, o čemž jsme neměli vůbec tušení. Přišli jsme na to až v době, kdy už byla jasné, že jeho dluhy budeme muset splácet my. Manžel sice pracuje, já jsem ale na rodičovské dovolené. Všechno se tak snažíme utáhnout zejména z manželova platu.

Vašek si uvědomuje, jak nás celá situace trápí. Nedostatek peněz v rodině se však podepisuje i na něm. Děti se mu ve škole posmívají, že jsme chudí, dokonce si vyslechl i to, že „smrdí“. Hodně se uzavřel do sebe a do školy vůbec nechtěl chodit. Přitom je to zvídavý, upovídaný a chytrý kluk, který byl vždycky mezi dětmi moc rád. Proto si myslím, že by mu nové prostředí v podobě letního tábora moc prospělo. Dostal by se mezi děti, které neví, jak na tom jsme. Jistě by si našel spoustu kamarádů a byl zase tím šťastným klukem, kterým býval dříve.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě