Vaškovi na vydatné školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole po celý školní rok

Obrázek daru
Aurélia Balážová
Patron příběhu

Aurélia Balážová

asistentka pedagoga

Komentář patrona

Osmiletého Vašíka znám ze školy. Žije sám s babičkou, která má velmi nízký příjem, přesto se snaží svému vnukovi dopřát vše potřebné. Zvládá však pokryt jen nutné výlohy, někdy bohužel ani to ne. Společně žijí v azylovém centru. Protože bych jim chtěla ulehčit jejich svízelnou situaci, rozhodla jsem se stát patronkou jejich příběhu. Babička v tuto chvíli bohužel nemá dostatek peněz na úhradu školních obědů. Pojďme se proto složit a společně jim pomoci. Naši pomoc si tito dva bojovníci rozhodně zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička napsala příběh Vašíka, kterého má v pěstounské péči

Vašík se mnou žije už od peřinky. Jeho maminka byla ještě školou povinná, když přišla domů s tím, že bude mít miminko. Po Vašíkově narození se bohužel ukázalo, že není schopná se o něj postarat. A jak už to tak někdy bývá, Vašíkův otec se o něj nezajímá. Vašíkova maminka to však s péčí o své dítě také zrovna nepřehání. Je pro mě těžké si to připustit, ale faktem je, že o něj neprojevuje žádný zájem. Dokonce si už pořídila novou rodinu. Nerozumím tomu, jak se někdo může svého dítěte jen tak vzdát. Každopádně jsme teď s Vašíkem spolu a doufám, že se mi podaří z něj vychovat slušného a hodného člověka.

Společně teď bydlíme v azylovém domě. Uznávám, že to není nic moc, ale majitel bytu, ve kterém jsme bydleli, se rozhodl prodat celý dům, takže jsme se museli odstěhovat. A moje finanční situace bohužel není natolik dobrá, abych nám hned mohla pořídit jiné bydlení. Vím však, že jsme v azylovém domě jen na chvíli, protože se mi určitě podaří něco sehnat. Už kvůli Vašíkovi udělám všechno pro to, aby měl hezký domov, kde se bude cítit milovaný a v bezpečí.

A proč tohle všechno vlastně píšu? Ráda bych totiž poprosila o příspěvek na školní obědy. Finančně by nám to hodně pomohlo a já bych měla jistotu, že bude mít Vašík teplé a dobré jídlo uprostřed dne. Předem děkuji všem, kteří pomáhají takovým rodinám, jako je ta moje. Věřím, že jednou budeme s Vašíkem schopni zase někomu pomoci my.

P. S. Chlapcovo jméno bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě